REKLAMA

To będzie piłkarska wojna. Przed nami IV-ligowe Derby Powiatu Koneckiego! [wideo]

Tak ważnego spotkania derbowego dla Neptuna Końskie i Partyzanta Radoszyce dawno nie było. Już w sobotę o godzinie 16.00 konecczanie, którzy są liderem IV ligi na stadionie przy ulicy Sportowej podejmą radoszyczan plasujących się na piątej lokacie. 

REKLAMA

We wrześniu w Radoszycach górą był Neptun. Podopieczni Waldemara Szpiegi wygrali 0:2, a bohaterami tamtego pojedynku zostali strzelcy goli: Marcin Taler oraz Piotr Zieliński. Tego pierwszego w Końskich już nie ma. Podobnie jak stopera Łukasza Rechowicza. Brak tych zawodników widać na boisku, bo konecczanie od początku rundy wiosennej nieco się męczą. Póki co Herda, Armata i spółka ciężko wywalczyli wygrane po 1:0 z Nidą Pińczów oraz Pogonią Staszów, ale też przegrali z drużynami teoretycznie słabszymi: Wierną Małogoszcz i Moravią Morawica. W klubie wiele mówi się o przetrenowaniu zawodników, kilku graczy jak Zieliński, czy Piwowar narzekają na drobne urazy ale na to najważniejsze pod względem prestiżu spotkanie wszyscy mają być gotowi na 100 %. –„Na pewno będzie to ciekawy mecz, pojedynek derbowy zawsze się rządzi swoimi prawami, dlatego zapraszam kibiców. Mam nadzieję, że przyjdzie dużo ludzi i będzie fajne widowisko.” – mówi nam przed tym starciem Waldemar Szpiega, trener Neptuna.

REKLAMA

Lepiej na wiosnę prezentuje się Partyzant Radoszyce. Podopieczni Jarosława Komisarskiego w swoich pięciu rozegranych grach trzykrotnie zwyciężali – 5:0 z Hetmanem Włoszczowa, 2:0 z Unią Sędziszów, 1:0 z Kamienną Brody, raz zremisowali – 1:1 z Naprzodem Jędrzejów i raz przegrali – w ostatniej kolejce na wyjeździe ze Zdrojem Busko Zdrój 3:0. W drużynie z Radoszyc nie ma żadnych kontuzji. Są za to bardzo bojowe nastroje. –„Byłem na meczu pucharowym z Nidą Pińczów jak grał Neptun i oni są do ugryzienia, ale jak będzie to boisko zweryfikuje. To prawda, że od 2010 roku nie wygraliśmy z nimi, bo wtedy po raz ostatni jeszcze ja będąc zawodnikiem zwyciężyłem przeciwko Neptunowi. Aczkolwiek mam nadzieję, że sprawimy niespodziankę i odniesiemy tam korzystny wynik.” – mówi Jarosław Komisarski, trener Partyzanta.

A jak będzie przekonamy się już w sobotę. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00 na obiekcie przy ulicy Sportowej w Końskich. Jeszcze w sobotę lub najpóźniej w niedzielny poranek Ci, którzy nie mogą dotrzeć na stadion będą mogli w tkn24.pl obejrzeć obszerny skrót tego meczu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA