REKLAMA

To była niespokojna noc. Burze i wichury narobiły szkód

Wielu konecczan dziś nad ranem obudziły intensywne opady deszczu i szalejąca wichura. Tym zjawiskom miejscowo towarzyszyły też wyładowania atmosferyczna. I tym razem pogoda doprowadziła do strat. 

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

Państwowa Straż Pożarna z Końskich około godziny 6-7 rano interweniowała czterokrotnie. W Końskich na ulicę Sportową oraz towarową przewróciły się drzewa tarasując przejazd. Podobne zjawisko miało miejsce w Radoszycach, ale najgroźniej było w Nieświniu. Tam prawdopodobnie od pioruna zapalił się dom mieszkalny.

REKLAMA

„Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar trocin na poddaszu budynku mieszkalnego – budynek drewniany, parterowy, z poddaszem nieużytkowym, pokrycie dachówka cementowa, strop drewniany docieplony trocinami. Mieszkaniec tego domu sam ugasił ogień, a działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sprawdzeniu go kamerą termowizyjną. Jako przypuszczalną przyczynę powstania pożaru przyjęto zwarcie w instalacji elektrycznej, które było skutkiem wyładowywania atmosferycznego w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu.” – informuje Mariusz Czapelski, oficer prasowy koneckiej straży pożarnej.

REKLAMA