REKLAMA

To była wspaniała, już druga Uczta z Folklorem! [wideo, zdjęcia]

W piątkowy wieczór w Domu Kultury w Końskich odbyła się już druga edycja tak zwanej „Uczty z Folklorem”. To wydarzenie łączące w sobie kulinaria oraz sztukę. Wszystko to na ludową nutę. 

REKLAMA

„Ucztę z Folklorem” wymyślił dyrektor koneckiego Domu Kultury Piotr Salata. Impreza ma łączyć i pokazywać trzy różne wartości: ludową sztukę, kulinaria podkoneckich wsi oraz naukę gotowania tych wiejskich specjałów. W pierwszej edycji przyrządzano na oczach widzów wiejski chleb oraz zalewajkę. Tym razem królowała zapiekanka ziemniaczana.

Oprócz tego każdy kto dotarł do Domu Kultury mógł spróbować innych specjałów przygotowanych na ten dzień przez gospodynie: drożdżówki, smalczyku, czy przepysznego, mocnego grzańca.

REKLAMA

Kiedy „Uczta z Folklorem” debiutowała w naszym DK-u na scenie prezentowały się zespoły: Rogowianka, Korniczanka i Mała Korniczanka. W drugiej edycji szansę na występ dano dziecięcemu zespołowi z Dziebałtowa oraz kapeli dorosłych z Sokołowa. Imprezę tradycyjnie poprowadziły kierowniczki Wiejskich Domów Kultury w Rogowie oraz Kornicy: Urszula Nowicka i Małgorzata Pasek.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA