REKLAMA

To były udane wakacje z CKiAL w Gowarczowie [wideo, zdjęcia]

Podczas czterech tygodni akcji wakacyjnej EKO WAKACJE z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie ponad trzydziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży związanej z gminą świetnie się bawiła przyswajając jednocześnie proekologiczną postawę.

REKLAMA

„Od pierwszego lipca do końca miesiąca prowadziliśmy akcję wakacyjną <<Ekowakacje>>, która właśnie ma się ku końcowi. Przybliżaliśmy dzieciom zachowania proekologiczne, mieliśmy spotkania z leśnikami, pan Włodzimierz Falba z Nadleśnictwa w Baryczy przyjeżdżał i prowadził zajęcia i w terenie i na miejscu. Poza tym wykorzystywaliśmy tworząc różne prace plastyczne, manualne z różnych surowców. Od folii, plastyków, kubeczków. Wszystko co ląduje zazwyczaj w koszu wykorzystywaliśmy po to by coś ciekawego, ładnego zrobić. Tworzyliśmy biżuterię, instrumenty muzyczne, które wydają dźwięki, była moda ekologiczna, także naprawdę dzieci miały tutaj bardzo dużo zajęć. Raz w tygodniu było całodzienne wyjście w teren. Byliśmy na Miłakowie i było ognisko, byliśmy w Komaszycach na kwasie, gdzie dzieci widziały kozy i mogły je pokarmić, tam też piknikowaliśmy. W pierwszym tygodniu byliśmy w Skrzyszowie w stajni <<Zaleście>>, gdzie dzieci też miały przejażdżkę konną, a więc nie nudzą się. Efekty też planuje w bardzo małej formie zaprezentować podczas festynu rodzinnego już 15 sierpnia.” – opowiedziała nam o zajęciach wakacyjnych w gminie Gowarczów Elwira Sibiga, dyrektor CKiAL.

Każdy tydzień zajęć miał autonomiczny charakter dzięki czemu, można było dopasować się do terminów wakacyjnych wyjazdów. W wycieczkach chętnie brali udział bardzo pomocni rodzice i dziadkowie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wizyta u Wójta Gminy Gowarczów Stanisława Pacochy, podczas której wszyscy chętnie przymierzali się do wójtowskiego fotela oraz stworzyli „Eko-Radę”.

REKLAMA

Dużo radości przyniosła też wizyta w Gärtner Rec Studio, gdzie uczestnicy nagrywali mini autoprezentacje. Bartek Gärtner przybliżył też zasady funkcjonowania studia nagrań. W pracowni plastycznej, którą opiekują się panie Małgorzata Gałązka oraz Małgorzata Żurawska powstały piękne prace z surowców wtórnych m.in. pieczątki, stroje, biżuteria, instrumenty muzyczne czy plansza „Eko-Łąka”. W pracowni muzycznej, w której zajęcia prowadzili Elwira Sibiga oraz Piotr Zaborowski odbywały się warsztaty rytmiczno-perkusyjne z wykorzystaniem m.in. własnoręcznie wykonanych szejkerów czy bębenków, quizy i zabawy muzyczne, integracyjne i ekologiczne, projekcje filmów edukacyjnych, tworzenie eko-wakacyjnej piosenki oraz układów choreograficznych.

Zdjęcia:

REKLAMA