REKLAMA

Tradycyjne święto patrona w Stadnickiej Woli

W Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli tradycją stało się Święto Patrona Szkoły obchodzone w kolejną rocznicę nadania placówce imienia Armii Krajowej. Było uroczyście, ale i … sportowo. 

REKLAMA

Ten uroczysty dla społeczności szkolnej dzień – 13 czerwca – rozpoczął się sprawowaną w kościele Świętej Anny mszą, którą celebrowali księża: Paweł Wlazło i Tomasz Janicki. Następnie uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście udali się do szkoły i obejrzeli program artystyczny pt. „Armia Krajowa – patriotycznym drogowskazem”, który przygotowały: Justyna Dziuba, Jolanta Krawiec, Małgorzata Lipnicka. Nad oprawą muzyczną, która wprowadzała w niepowtarzalny nastrój, czuwała Aneta Karbownik. Scenografię wykonała Justyna Soja – Sadowska. Obchody Dnia Patrona Szkoły uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i przedstawiciele gminy Końskie. Po części artystycznej głos zabrał Jerzy Łabętowicz. Wyraził on wdzięczność za chwile wzruszeń w organizowanych uroczystościach patriotycznych.

REKLAMA

Po części artystycznej cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi wzięła udział w radosnym pikniku. Towarzyszyła mu zabawa z fantami, gry i zawody sportowe oraz smaczny poczęstunek.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *