REKLAMA

Trzech nowych dyrektorów w naszych placówkach oświatowych! [wideo]

Za chwilę rozpocznie się przełomowy za sprawą reformy dla polskiej oświaty rok szkolny 2017/2018. W gminie Końskie kilka placówek oświatowych rozpocznie go z nowymi gospodarzami. 

REKLAMA

W ostatnim czasie przedstawiciele Miasta i Gminy Końskie ogłosili konkursy w czterech placówkach: Zespole Placówek Oświatowych w Kazanowie, Zespole Placówek Oświatowych w Nieświniu, Szkole Podstawowej nr 2 i Przedszkolu Samorządowym nr 4. Rozpisanie konkursów wymusiły zmiany w ustawie, a dokładnie zmiany artykułu 36. Wiemy już, że nowym zarządcą szkoły w Kazanowie będzie Paweł Milcarek pracujący dotychczas w Stadnickiej Woli, Szkołą Podstawową nr 2 pokieruje Jacek Szmit – dotychczas pełniący obowiązki, a od pierwszego września już pełnoprawny dyrektor, a Przedszkolem nr 4 Dorota Chamczyk. – „W przypadku Kazanowa i Szkoły Podstawowej nr 2 będziemy mieli nowych dyrektorów. W Kazanowie obecna dyrektora p. Jolanta Kowalczyk nie przystąpiła do konkursu, a kandydatem, który zaprezentował się komisji był p. Paweł Milcarek – nauczyciel i wicedyrektor w szkole w Stadnickiej Woli. Pan Paweł został zarekomendowany burmistrzowi jako kandydat na dyrektora do objęcia funkcji z dniem pierwszego września. W przypadku Szkoły Podstawowej nr 2 pełniącym obowiązki po odejściu na emeryturę p. Bożenny Patrzałek był p. Jacek Szmit. On przystąpił do konkursu i uzyskał z naszej strony rekomendację. Zapewne burmistrz zaaprobuje tę propozycję. W związku z rezygnacją z funkcji dyrektora Przedszkola Samorządowego nr 4 przez p. Martę Dworak nową kandydatką, która bardzo ciekawie, nowatorsko, innowacyjnie zaprezentowała się na forum komisji była p. Dorota Chamczyk – nauczyciel tej placówki. Zgodnie z przepisami wszystkie te osoby są kandydatami na dyrektorów i jeśli p. burmistrz jako przedstawiciel organu prowadzącego placówki oświatowe na terenie miasta i gminy wyrazi takową wolę to z dniem pierwszego września te osoby przejmą na siebie obowiązki i one zostaną im powierzone albo na radach pedagogicznych inaugurujących rok szkolny albo w trakcie inauguracji roku szkolnego.” – tłumaczył nam Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich i przewodniczący komisji konkursowej.

Jacek Szmit już na stałe zostanie dyrektorem w SP 2 Końskie, a Paweł Milcarek w SP Kazanów.

REKLAMA

Natomiast w Zespole Placówek Oświatowych w Nieświniu decyzją komisji dyrektorem pozostanie Agata Zielińska. W komisji konkursowej zasiadło trzech przedstawicieli  Burmistrza Miasta i Gminy, trzech przedstawicieli Kuratorium Oświaty, po jednym Rad Pedagogicznych i Rad Rodziców oraz przedstawiciele Związków Zawodowych – z Solidarności i ZNP. Zarekomendowane kandydatury musi przyjąć jeszcze burmistrz Krzysztof Obratański, ale zazwyczaj jest to tylko formalność. Z wyboru takich kandydatów zadowolony jest przewodniczący komisji konkursowej, wiceburmistrz Krzysztof Jasiński. -„Myślę, że nasi kandydaci zaprezentowali się naprawdę w sposób bez mała perfekcyjny i są godnymi, dobrymi następcami bądź kandydatami do objęcia tej funkcji” – tłumaczy zarządca.

Warto dodać, że wciąż trwa procedura konkursowa w Przedszkolu Samorządowym nr 7 w Końskich. Niewykluczone, że tam również dojdzie do jakichś roszad personalnych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *