REKLAMA

Uczcili pamięć poległych w 73. rocznicę zakończenia II wojny światowej [zdjęcia]

We wtorek (8 maja) pod Pomnikiem Partyzantów na koneckim cmentarzu odbyła się uroczystość z okazji 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

REKLAMA

Na uroczystość przybyli wiceburmistrzowie Końskich Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, naczelnik Wydziału Edukacji koneckiego magistratu Krystyna Milczarek, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Końskich na czele z członkiem Zarządu Powiatu Czesławem Kurcbartem oraz naczelnikiem Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Końskich Wiesławem Basiakiem, przedstawiciele Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego, przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej w osobach przewodniczącego powiatowych struktur Roberta Plecha oraz działacza Grzegorza Wąsika, a także mieszkańcy miasta.

REKLAMA

Nie zabrakło okolicznościowych przemówień, które wygłosili Krzysztof Jasiński oraz Wiesław Basiak.  Głos zabrał także Grzegorz Wąsik.

Przedstawiciele władzy podkreślali, że należy pielęgnować pamięć o pomordowanych i przekazywać wiedzę o II wojnie światowej młodemu pokoleniu. Na zakończenie delegacje złożyły okolicznościowe wiązanki i zapaliły znicze, oddając w ten sposób hołd wszystkim poległym.

Zdjęcia (UGiM Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA