REKLAMA

Uczczono 73. rocznicę bitwy pod Trawnikami

Mieszkańcy gminy Smyków oraz gminy Mniów mszą świętą uczcili 73. rocznicę bitwy pod Trawnikami.

REKLAMA

W pierwszą sobotę września w Trawnikach została odprawiona uroczysta msza święta, upamiętniająca poległych w 1944 roku żołnierzy, którzy szli na pomoc Powstańcom Warszawy. Eucharystię celebrował ks. Zbigniew Kołton. W nabożeństwie uczestniczyły córki generała Antoniego Hedy –„Szarego”: Halina Snopkiewicz – Heda i Maria Hamilton. W uroczystości udział wzięli również żołnierze „Szarego” – pułkownicy Henryk Czech oraz Janusz Sermanowicz.

REKLAMA

Nie zabrakło także przedstawicieli władz gminy, m.in. wójta Józefa Śliza, zastępcy wójta Radosława Orzelskiego i przewodniczącego Rady Gminy Dariusza Janusa. Jak co roku przybyli uczniowie, harcerze i nauczyciele ze szkół gminy z dyrektorami i nauczycielami oraz dzieci ze SP w Zaborowicach.

Najliczniejszą grupą biorącą udział w corocznych uroczystościach w Trawnikach byli mieszkańcy gminy Mniów i gminy Smyków, w szczególności mieszkańcy miejscowości Trawniki.

Tradycyjnie uczestnicy spotkali się przy wspólnym ognisku. Poczęstunek przygotowały gospodynie z Trawnik pod czujnym okiem sołtysa Tomasza Opali oraz wsparciu Urzędu Gminy w Smykowie.

źródło: UG Smyków

REKLAMA