REKLAMA

Uczniowie z Dwójki walczą o czyste powietrze! [wideo, zdjęcia]

O smogu, który na dobre w tym roku w Polsce jeszcze się nie ujawnił już teraz mówi się wiele. Ten problem zauważyli też uczniowie oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich. We wtorek na ulicach Końskich urządzili oni happening.

REKLAMA

Powyżej możecie zobaczyć protest dzieciaków w sprawie czystego powietrza. 

Od wielu lat uczniowie ze szkoły mieszczącej się w Końskich przy ulicy Polnej podczas Dnia Czystego Powietrza, który przypada na 14 listopada urządzają podobne przedsięwzięcia. Tym razem apelowali między innymi o zaprzestanie palenia śmieci w piecach. –„To jest nasz protest, ale i element edukacyjnych. Pokazujemy uczniom to jak ważne jest dla ludzkości czyste powietrze, ale i że ich głos zawsze się liczy. Oprócz happeningu każdego roku tworzone są piękne prace plastyczne o charakterze ekologicznym, z których później powstaje specjalna wystawa.” – opowiada nam Jacek Szmit, dyrektor SP 2 w Końskich.

REKLAMA

Inicjatorkami wydarzenia są nauczycielki Przyrody z tej szkoły: Maria Tkaczyk i Elżbieta Jakubowska. I tym razem dzieci oraz młodzież uformowali pochód, a następnie ruszyli ulicami: Polną, Hubala i 16 Stycznia prosto do Urzędu Miasta i Gminy w Końskich. Tam spotkali się z władzami miasta i postulowali o to by nasi włodarze zrobili jak najwięcej dla jakości powietrza na Konecczyźnie. Burmistrz Krzysztof Obratański, jego zastępca Krzysztof Jasiński oraz naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Mlicarek przyjęli młodych ekologów z otwartymi rękami i zapowiedzieli, że gmina dołoży wszelkich starań by powietrze w Końskich sukcesywnie stawało się coraz bardziej czyste.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA