REKLAMA

Uczniowie z koneckiej jedynki są najlepsi w ratowaniu życia! [wideo, zdjęcia]

We wtorek w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli odbył się Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla Szkół Podstawowych i klas gimnazjalnych zorganizowany w ramach Gminnych Dni Profilaktyki. Najlepszymi w udzielaniu pierwszej pomocy okazali się być uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich! 

REKLAMA

Przedsięwzięcie przygotowały we współpracy: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Emilii Plater w Końskich i Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Honorowy patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Końskie. Celem konkursu było propagowanie tematyki udzielania pierwszej pomocy oraz doskonalenie umiejętności w tym zakresie. W zmaganiach wzięło udział 7 drużyn trzyosobowych ze szkół gminy Końskie. Konkurs składał się z dwóch części.Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 30 pytań. Następnie w części praktycznej zespoły musiały wykonać czynności ratownicze w przypadku osoby poszkodowanej nieprzytomnej oddychającej i nieoddychającej, ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz wykonanie resuscytacji-krążeniowo oddechowej na fantomie.

Drużyny oceniane były przez przeszkolonych z zakresu Pierwszej Pomocy przedstawicieli: PCK Jerzego Kisiela i Ratownictwa Medycznego  Annę Siemieniec oraz pielęgniarkę szkolną Marię Kuletę.

REKLAMA


Laureaci konkursu pierwszej pomocy:
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Emilii Plater w Końskich.
Skład drużyny: Karolina Borowiec, Natalia Dziubińska, Julia Kowalska
II miejsce: Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.
Skład drużyny: Zofia Frączyk, Natalia Banaśkiewicz, Anna Cieciorowska
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie.
Skład drużyny: Oliwia Świercz, Sara Stoińska, Karol Gajewski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział, natomiast wręczenie nagród rzeczowych nastąpi na uroczystym podsumowaniu Gminnych Dni Profilaktyki w Domu Kultury w Końskich. Prawdopodobnie odbędzie się ono 29 maja.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Uczniowie z koneckiej jedynki są najlepsi w ratowaniu życia! [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Końskie: Podsumowanie Gminnych Dni Profilaktyki 2019 | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *