REKLAMA

Uczniowie z Rudy Malenieckiej dostali nowoczesne sale zajęć! [wideo, zdjęcia]

Ośmioklasowa szkoła podstawowa stawia przed placówkami nowe wyzwania. Choćby związane z dodatkowym wyposażeniem, odpowiadającym starszym rocznikom. W Rudzie Malenieckiej z tym wyzwaniem poradzono sobie doskonale. We wtorek w tamtejszej podstawówce oddano do użytku cztery nowocześnie doposażone klasopracownie.

REKLAMA

„Szkoła wzbogaciła się o bardzo dużą ilość pomocy dydaktycznych. Takich nowoczesnych, multimedialnych, ale są również mapy, skamieniałości, przed szkołą mamy ogródek meteorologiczny, a tutaj mamy zainstalowaną stację meteorologiczną. Dzięki temu nasi uczniowie będą mieć łatwiejszy dostęp do wiedzy i nie taki książkowy. Wyszliśmy z tym myśleniem do przodu, tak by technologia była dla nich bodźcem powodującym, że uczenie stanie się przyjemnością.” – mówiła nam podczas inauguracji działania pracowni Urszula Piwowarczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej.

Pracownia biologiczno-chemiczna otrzymała miejsce do wykonywania doświadczeń.

REKLAMA

W budynku  doinwestowano cztery pracownie:  matematyczną, geograficzną, biologiczno-chemiczną i informatyczną. I tak każda sala otrzymała nowego laptopa, zakupiono projektory, wizjery dzięki którym na multimedialnych tablicach można oglądać to co nauczyciel np. zaznacza w swoim podręczniku. Pracownia biologiczno-chemiczna zyskała stół laboratoryjny oraz specjalistyczną kabinę, w której można wykonywać eksperymenty z różnego rodzaju cieczami i gazami. W sali informatycznej pojawił się komplet nowych komputerów. A to tylko niektóre z nowości, z których od tego tygodnia mogą korzystać dzieciaki z Rudy Malenieckiej. –„Środki, które pozyskaliśmy na doposażenie sal lekcyjnych w naszej szkole pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. W ramach tego projektu jest doposażenie sal, które opiewa na kwotę 300 tysięcy złotych plus rozbudowa hali gimnastycznej. To jest wszystko w ramach jednego, kompleksowego projektu.” – tłumaczy Leszek Kuca, wójt gminy Ruda Maleniecka.

Dzięki wspomnianym funduszom europejskim remontuje się także hala sportowa. Przy niej prace trwają już od jakiegoś czasu, a ich zakończenie przewiduje się na lipiec. Koszt doposażenia pracowni oraz rozbudowy hali to około 1,5 miliona złotych – aż 80 % tej  kwoty samorząd Rudy Malenieckiej pozyskał ze środków unijnych.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA