REKLAMA

Uczyli się prawidłowego udzielania pierwszej pomocy [zdjęcia]

W ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca ratownik medyczny Marcin Pytlos odwiedza szkoły w powiecie koneckim i uczy prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Był już w Stąporkowie, w Radoszycach i w Rudzie Malenieckiej. Ratownik zamierza w tym roku pobić swój rekord w ilości przeszkolonych osób.

REKLAMA

 

REKLAMA

Prawidłowego udzielania pierwszej pomocy uczyli się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Stąporkowie. W Biciu Rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej brały udział przedszkolaki, uczniowie szkół z całej gminy oraz nauczyciele. Ratownikowi Pytlosowi pomagali strażacy z OSP Odrowąż. Ogólnie przeszkolono 1042 osoby.

Przeszkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy odbyli również uczniowie ze wszystkich placówek w gminie Radoszyce. Wszyscy szkolili się pod czujnym okiem ratownika Marcina, strażaków i wolontariuszy. Takie szkolenie przeszli także seniorzy oraz pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Radoszycach. Ratownikowi pomagali druhowie z OSP Wilczkowice i OSP Radoszyce oraz Jednostka Strzelecka 2026 Końskie. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Honorowy patronat imprezy objęła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek.

„W Radoszycach też będzie ponad 1000 osób, ale będę tam jeszcze ponownie w dwóch szkołach. Razem to będzie około 1300 osób. Jeżeli chodzi o ogólną liczbę to w tym roku będzie mój rekord – myślę, że ilość przeszkolonych osób wyniesie więcej niż 5 tysięcy. Byłem już także w Rudzie Malenieckiej, czekają mnie również kursy w gminie Fałków i Gowarczów. Niestety w Końskich zawitam tylko do prywatnych przedszkoli i ponadgimnazjalnych szkół” – mówi nam Marcin Pytlos.

Zdjęcia (UGiM Radoszyce, Marcin Pytlos):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *