REKLAMA

WIDEO: Piknik parafialny i koncert Maleo Reggae Rockers

Zbiórka na wyjazdy letnie i zimowe dla młodzieży była głównym celem pikniku rodzinnego, który zorganizowano przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich. Na finał zagrała gwiazda – Maleo Reggae Rockers z wokalistą Darkiem Malejonkiem. 

REKLAMA

Organizatorem wydarzenia była Rada Rycerzy Kolumba działająca przy parafii MBNP oraz proboszcz ksiądz Tomasz Janicki –„Naprawdę zaczęło się fajnie. Baliśmy się o pogodę, ale dzięki modlitwom Pan Bóg spowodował, że pogoda nam dopisuje i coraz więcej ludzi przybywa tu do nas na plac. Na główne danie czekamy – zespół przyjechał rano, a wieczorem mam nadzieję, że zagrają fajny koncert […] Jeśli chodzi o losy to na pewno ich nie braknie. Główną nagrodą jest bransoleta o wartości 1600 złotych, klimatyzator o wartości 1500 złotych i rower o wartości 1300 złotych i jeszcze kilka innych wartościowych nagród […] Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom, lista jest bardzo duża, ale bardzo dziękujemy za wsparcie i pomoc w dniu dzisiejszym” – mówił nam Robert Frączyk, Wielki Rycerz Kolumba, jeden z organizatorów wydarzenia.

REKLAMA

Z godziny na godzinę uczestników festynu przybywało. Na scenie prezentowały się między innymi tancerki ze Studia Tańca Point, zespół złożony z księży o nazwie „Jak Najbardziej”. Wokół niej też było mnóstwo atrakcji: pokazy strażackie, pokazy ratownictwa medycznego, przejazdy bryczką czy samochodem off-roadowym. Na placu stał autobus, w którym zainteresowani mogli oddać krew. Organizatorzy przygotowali też bogatą strefę cateringową – posilić można było się grochówką, pieczoną dziczyzną, potrawami z grilla, swojskim chlebem ze smalcem, sałatkami, czy ciastem. Dzieci bawiły się w dmuchańcach od Anima Friends oraz klockami z koneckiej ‚Groty’.  Zainteresowaniem cieszyła się strzelnica, a odbywał się także turniej szachowy o Puchar Proboszcza Parafii.

Kulminacyjnym momentem była zaś loteria fantowa oraz późniejszy koncert. W niej wygrać można było między innymi: wartościowy rower ufundowany przez Monikę Sękowską-Plech i Roberta Plecha, srebrną bransoletę podarowaną przez sklep Żaklin, obraz przekazany przez biskupa Piotra Turzyńskiego, czy sprzęty gospodarstwa domowego przekazane przez sklep ‚U Michała’.

Zwieńczeniem dnia był zaś koncert grupy Maleo Reggae Rockers. To zespół mający swoją już 22-letnią historię. Na koncercie zostało wielu uczestników festynu, a w końcu dobrze bawić mogli się także organizatorzy. Jednoznacznie trzeba stwierdzić, że kolejny piknik organizowany w ramach Koneckich Dni Kultury Chrześcijańskiej był niezwykle udany. Przed nami jeszcze kolejne wydarzenia KDKCH – w poniedziałek odbędzie się  rajd pieszy – start o godzinie 16:00 oraz projekcja filmowa o 21:45. We wtorek będzie miał miejsce rajd rowerowy do Węgrzyna, gdzie znajdują się relikwie świętego Jana Pawła II – start o 16:00, a o 21:45 tego dnia zaplanowana jest kolejna projekcja filmowa. W środę od 17:00 na placu przy kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaplanowano serię zabaw z Anima Friends.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *