REKLAMA

Ujęcia z rezerwatu Skałki Piekło zobaczymy w filmie Pawła Deląga [zdjęcia]

W zeszły weekend w rezerwacie przyrody Skałki Piekło pod Niekłaniem ekipa filmowa kręciła ujęcia do fabularyzowanego dokumentu „Zrodzeni do szabli” w reżyserii Pawła Deląga.

REKLAMA

Film ma trzy wątki. Pierwszy to wątek fabularny osadzony w latach 1612 – 1633 opowiadający o szkole krzyżowej i edukacji szermierczej na podstawie losów bohatera. Drugim, równolegle idącym wątkiem jest opowieść jednego z najlepszych szabelników w Europie, Zbigniewa Juszkiewicza. Trzeci wątek opowiada o odtworzeniu sztuki krzyżowej, której podjął się szermierz Janusz Sieniawski wraz z synami. Wątek ten ukazuje widzowi w klarowny sposób korzenie polskiej sztuki walki oraz ewolucję, która na polskim gruncie doprowadziła do powstania sztuki krzyżowej.

REKLAMA

„Naszym celem jest przygotowanie spektakularnego obrazu promującego polską szablę i sztukę krzyżową, który mógłby być przeznaczony do dystrybucji w kraju i poza jego granicami […]. W filmie na przygotowanie scen szermierczych poświęcono wiele czasu. Chodziło o to by zapewnić niespotykaną w polskim kinie jakość i wiarygodność, nad którą czuwali doświadczeni szermierze pracujący przy największych polskich produkcjach historycznych i współpracujący z producentami gier komputerowych. Warstwę dokumentalną tworzą wypowiedzi ekspertów autorytetów w danej dziedzinie, archiwalia, grafiki oraz animacje ilustrujące omawiane tematy”- mówią producenci dokumentu.

Film w reżyserii Pawła Deląga jest finansowany z darowizn. Nie może być sprzedany w myśl ustawy o darowiznach. Będzie udostępniany bezpłatnie. Przewidywana premiera – Styczeń 2019. Więcej informacji o samym filmie znajdą Państwo TUTAJ.

Zdjęcia z planu:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *