UKS Końskie i Czarodzieje najlepsi na wiosnę! [zdjęcia]

Dobiegła końca wiosenna runda Koneckiej Ligi Futbolu, organizatorem której jest Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY. Najbardziej udana była ona dla UKS-u Końskie (lider Młodej Ekstraklasy) i Czarodziejów (lider Ekstraklasy).

W ostatniej kolejce UKS pewnie pokonał San Escobar. Depczący mu po piętach Alternativ rozgromił Radę Ministrów, a aż siedem goli w tym meczu zdobył Aleks Kuśmierczyk, dzięki czemu wysunął się na czoło klasyfikacji najskuteczniejszych graczy. Trzecie miejsce po rundzie wiosennej zajmuje Pogoń Bydło, która, dość niespodziewanie, pokonała Kansas Kazanów.

W Ekstraklasie rozegrany został tylko jeden mecz, ale za to jaki! Auto Komis Daniel Zych pokonał Dachy Fornalczyk, choć niewiele brakowało, by dał sobie wydrzeć, wydawałoby się, pewne zwycięstwo (od prowadzenia 4 : 1 do stanu 4 : 4). Golę na wagę trzech punktów Kryspin Zych strzelił na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem. Mimo porażki Dachy zachowały trzecią pozycję. Przed nimi są: Rondo i Czarodzieje, drużyny, które w tej kolejce wygrywały swoje mecze walkowerami.

Młoda Ekstraklasa – 7 kolejka – 18 czerwca 2017r.

UKS Końskie – San Escobar 7 : 4 (4 : 0)

Bramki: UKS – Batog 3. Baczewski 2, R. Bednarz, M. Mendygrał; San Escobar – Cichoń 2, Michorek, Broniecki

Pewne zwycięstwo UKS-u, które nawet przez chwilę nie podlegało dyskusji. San Escobar zaczęło grać dopiero przy stanie 0 : 7, a więc, kiedy było już „po herbacie”. Wcześniej drużyna ta (podobnie jak wymyślone przez ministra Waszczykowskiego państwo) nie istniała. Będący w gazie UKS zdominował rywala, a rej wiedli: Kamil Batog, Damian Baczewski i Rafał Bednarz.

Alternativ – Rada Ministrów 14 : 1`

Bramki: Alternativ – Kuśmierczyk 7, Franczyk 2, Chendoszko 2, Więckowski, Janus, samobójcza; Rada – Tysiąc

Jedno z najwyższych zwycięstw w historii Młodej Ekstraklasy. W pewnym momencie mecz przypominał zabawę w kotka i myszkę. Królem polowania okazał się Aleks Kuśmierczyk, autor aż siedmiu goli.

Kansas Kazanów – Pogoń Bydło 1 : 4 (1 : 0)

Bramki: Kansas – Wójcik; Pogoń – Wiaderny 2, Cholewa 2

Miłe złego początki. Kansas lepiej weszło w mecz i po niezłej grze schodzili po pierwszej połowie do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Druga część gry była już jednak w wykonaniu gospodarzy dużo gorsza. Kłopoty zaczęły się od gry w osłabieniu i utraty pierwszego gola. Pogoń złapała wiatr w żagle i pewnie wykorzystała zadziwiającą niemoc rywala. Szczególnie dobre zawo0dy rozegrali strzelcy goli: Konrad Cholewa i Mateusz Wiaderny.

Radośni – Artimega 0 : 3 (walkower)

Tabela

Tabela Młoda Ekstraklasa

Strzelcy: Kuśmierczyk (Alternativ) – 15, Duda (Kansas) – 9, Pytlos (Artimega) – 8, Wójcik (Kansas) – 8, Kosmal (Kansas) – 7, Majewski (Alternativ) – 6, P. Mendygrał (UKS) – 5, J. Deperas (Kansas) – 5, Adamus (Artimega) – 5, Batog, Baczewski (UKS) – 5, Franczyk (Alternativ) – 5.

Ekstraklasa – 7 kolejka – 18 czerwca 2017r.

Dachy Fornalczyk – Auto Komis Daniel Zych 4 : 5 (1 : 3)

Bramki: Dachy – Pol 3, Nowakowski; Auto Komis – K. Zych 3, Grzegorczyk 2

Kryspin Zych (Auto Komis Daniel Zych) okazał się mężem opatrznościowym swej drużyny w meczu Dachami Fornalczyk.

Świetne, nieco zwariowane spotkanie. Jak u Hitchcocka: zaczęło się od trzęsienia ziemi, a potem napięcia już tylko rosło. Już w drugiej minucie gola dla Dachów strzelił świetnie tego dnia dysponowany Kamil Pol. Wyrównanie nastąpiło 3 minuty później, a bramkę zdobył man of the match – Kryspin Zych. Ten sam zawodnik wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Gdy kolejne bramki dla Auto Komisu strzelił Arek Grzegorczyk (pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy) wydawało się, że już jest po meczu. Nieoczekiwanie, Dachy odrodziły się niczym Feniks z popiołów i wykorzystując proste błędy rywala doprowadziły do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do gości, a konkretnie Kryspina Zycha, który zwycięskim trafieniem podsumował swój świetny występ.

Klub 16 – Czarodzieje 0 : 3 (walkower)