UKS mistrzem Młodej Ekstraklasy KLF!

Przedostatnia kolejka Młodej Ekstraklasy, której rozgrywki organizuje Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY, wyłoniła mistrza. Został nim, w pełni zasłużenie, UKS Końskie.

UKS, który w tym sezonie skompletował mocny i szeroki skład, kropkę nad  i postawił w meczu z Kansas. Znów klasą dla siebie był zdobywca czterech bramek – Damian Baczewski, ale pochwalić należy całą drużynę, grającą składnie, mądrze, a przede wszystkim nieegoistycznie. Tak też, szczególnie w drugiej połowie, zagrał zespół, który prawdopodobnie zajmie drugie miejsce na koniec sezonu – Alternativ – który zdemolował San Escobar, mimo że to goście prowadzili po pierwszej połowie. Ze świetnej strony pokazali się w tym meczu: bramkarz Mateusz Kowalski oraz skuteczni: Wiktor Franczyk, Aleks Kuśmierczyk i Mateusz Majewski.

W ostatnim, choć de facto pierwszym meczu tej kolejki Artimega, po ciekawym pojedynku, pokonała Radę Ministrów, dzięki czemu na pewno nie skończy sezonu na ostatnim miejscu.

Za tydzień ostatnia kolejka.

Rada Ministrów – Artimega 4 : 5 (3 : 2)

Bramki: Rada – Sapieja 2, Kozłowski, Kuleta; Artimega – Gruszczyński 2, Kabała 2, Pytlos

Drużyny zajmujące ostatnią i przedostatnią pozycję w tabeli stworzyły bardzo interesujące widowisko, z nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Dużo lepiej spotkanie zaczęli gospodarze, którzy w pierwszej połowie prowadzili już 3 : 0! Goście nie złożyli jednak broni, i jeszcze przed przerwą zdobyli dwa kontaktowe gole, a tuż po przerwie, po bramce dobrze dysponowanego Sebastiana Pytlosa, wyrównali. Co prawda Rada Ministrów znowu, po bramce Kulety, wyszła na prowadzenie, ale to Artimega była tego dnia bardziej zdeterminowana w walce o 3 punkty.

Alternativ – San Escobar 10 : 2 (0 : 1)

Bramki: Alternativ – Franczyk 3, Kuśmierczyk 3, Majewski 3, Dziuba; San Escobar – Młodziński, Michorek

Długo Alternativ nie mogło znaleźć sposobu na przełamanie rywala, ale gdy już go „napoczęli”, to nastąpił efekt

Mateusz Kowalski w meczu Alternativ – San Escobar bronił jak w transie

lawiny. Zeszła ona jednak dopiero w drugiej połowie, bo po pierwszej prowadzili mądrze, ofiarnie i szczęśliwie grający goście. W drugiej zaprezentowali się jednak dużo gorzej, choć przyznać trzeba, że mieli kilka wybornych okazji strzeleckich, które jednak nie zamieniły się w gole dzięki znakomitej postawie bramkarza Alternativ – Mateusza Kowalskiego. W równie dobrej dyspozycji co Mateusz był walczący o tytuł króla strzelców tercet: Aleks Kuśmierczyk, Wiktor Franczyk i Mateusz Majewski.

UKS Końskie – Kansas Kazanów 9 : 3 (4 : 2)

BRamki: UKS – Baczewski 4, Kos 3, R. Bednarz, Batog; Kansas – Kuleta, P. Deperas, samobójcza

Hit kolejki nie przyniósł spodziewanych emocji. UKS od początku był drużyną groźniejszą i wygrał zasłużenie z osłabionym kadrowo klubem z Kazanowa. Kluczowy dla wyniku spotkania był zmarnowany przez Kansas rzut karny przy stanie 4 : 2. Chwilę później gospodarze strzelili piątego gola, na którego co prawda goście odpowiedzieli, ale na późniejsze bramki repliki już nie było. Zwycięstwo sprawiło, że UKS na kolejkę przed końcem zapewniło sobie mistrzostwo.

Pauza: Pogoń Bydło