REKLAMA

Ulica Kiepury po przebudowie już otwarta [wideo, zdjęcia]

Ze środków gminnych oraz rządowych wyremontowano w Końskich jedną z bardziej strategicznych ulic. Mowa o ulicy Kiepury, która była przebudowywana w ostatnich miesiącach. 

REKLAMA

„Tutaj przybyło dzięki tej inwestycji nie tylko kilka miejsc parkingowych, ale przebudowana została zieleń, chodnik i sama nawierzchnia asfaltowa, a ponieważ jest to coraz bardziej popularny ciąg komunikacyjny to po przebudowie wystarczy myślę na kilkanaście lat bez konieczności interwencji.” – opowiadał nam podczas otwarcia ulicy Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Uroczystego otwarcia obok burmistrza Obratańskiego dokonali także mieszkańcy okolicznych bloków, pracownicy firmy wykonującej remont oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Zbigniew Kowalczyk. Przy okazji oddania drogi na nowo podpytaliśmy o to skąd w ogóle wziął się pomysł poswięcenia jednej z koneckich ulic wybitnemu polskiemu śpiewakowi. –„Jan Kiepura to jeden z najłynniejszych tenorów świata. Chociaż nie był rodzinnie związany z Końskimi to bywał tutaj, a grób jego matki znajduje się na cmentarzu koneckim i stąd związki do których się poczuwamy.” – mówi Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Całkowity koszt przebudowy ulicy Jana Kiepury w Końskich to 1 milion 4 tysiące złotych, a aż 433 tysiące złotych pochodzą z rządowego dofinansowania. Wyremontowany odcinek ma długość 575 metrów.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *