REKLAMA

Uniwersytet Trzeciego Wieku wznawia zajęcia! [wideo, zdjęcia]

We wtorkowe popołudnie rozpoczął się czwarty rok akademicki koneckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zainteresowanie tą formą aktywności wśród osób dojrzałych wiekiem nie słabnie!

REKLAMA

Wydarzenie rozpoczęła Grażyna Chwałek Wiceprezes Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Aktywni Końskie, które jest organem prowadzącym Uniwersytet. Następnie wszyscy studenci oraz ich goście usłyszeli tradycyjne Gaudeamus Igitur – pieśń, która rozpoczyna rok akademicki na wszystkich uczelniach. Odśpiewał ją chór złożony z słuchaczy. Nowością tego roku będzie to, że wszyscy studenci otrzymają profesjonalne indeksy.

Podczas uroczystości otwierającej zajęcia głos zabrała prezes uniwersytetu Jolanta Rydzewska oraz goście – burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, członkini zarządu powiatu koneckiego Dorota Duda, dyrektor Domu Kultury Piotr Salata. Na widowni zasiedli także między innymi: wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński, dyrektor Biblioteki Publicznej Dariusz Kowalczyk, czy przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Kowalczyk.

REKLAMA

O nowym roku akademickim porozmawialiśmy z prezes Rydzewską.

tkn24.pl: Kolejne rozpoczęcie roku na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, czwarte już. Jakie to uczucie, że tę inicjatywę udało się u na zakorzenić na dobre?
Jolanta Rydzewska: 
Uśmiech i radość na twarzy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nas pomysł znalazł takie odbicie w społeczeństwie. Widzimy, że nasi studenci niektórzy są od czterech lat z nami. Ta grupa zasadnicza jest i w tym roku już się dopytują kolejni, nowi studenci, którzy chcieliby do nas przyjść. Jesteśmy z tego powodu bardzo, bardzo szczęśliwe.
tkn24.pl: Ile osób rozpoczyna ten nowy rok akademicki? 
J.R: W tej chwili mamy ponad 200 członków… 

Całą rozmowę znajdą Państwo w materiale wideo.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *