REKLAMA

Urząd w Radoszycach będzie czynny dłużej!

W każdy poniedziałek od 7:15 do 17:15 ma być czynny Urząd Miasta i Gminy Radoszyce. To działanie wzorowane tymi podejmowanymi w większych polskich miastach i przede wszystkim ukłon w kierunku pracujących mieszkańców gminy. 

REKLAMA

O zmianie za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku poinformował burmistrz Radoszyc Michał Pękala.

REKLAMA

Burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce informuje, że w związku z porozumieniem zawartym dnia 08 czerwca 2018 r. w sprawie wprowadzenia w Urzędzie ruchomego rozkłady pracy na podstawie art.1 § 1 kp i art. 150 § 3 kp od lipca bieżącego roku Urząd Miejski w Radoszycach będzie pracował w poniedziałki od godz. 7:15 – do godz. 17:15. Wydłużony czas ma służyć mieszkańcom w celu załatwienia spraw w późniejszych godzinach popołudniowych bez konieczności zwalniania się z pracy.

To bardzo odważny ruch tego włodarza. O wydłużeniach czasu pracy w urzędach powiatu koneckiego mówiło się co jakiś czas. Jednak żaden z włodarzy nie miał odwagi by narzucić swoim pracownikom inny rygor pracy. Pewnym jest, że ruch Pękali spotka się z olbrzymim poparciem społecznym. Każdy z pracujących zna przecież sytuację kiedy to by załatwić najprostszą sprawę w urzędzie trzeba było się „urywać” z pracy lub brać urlop. Teraz w Radoszycach nie trzeba będzie kombinować, bo w poniedziałki urząd czynny będzie do 17.15. Te dodatkowe godziny urzędnicy oczywiście odbiorą sobie w innych dniach. Czy tym tropem pójdą pozostali burmistrzowie i wójtowie w naszym regionie? Oby!

REKLAMA

Comments are closed.

REKLAMA