REKLAMA

Uwaga na Cyganki! 85-latka padła ich ofiarą!

Miały odczynić uroki i wygnać złe duchy z domu. Zamiast tego ukradły 9 tysięcy złotych. To były wszystkie oszczędności starszej pani. Apelujemy by uważać na dwie kobiety romskiego pochodzenia!

REKLAMA

policja

Do domu mieszkanki „Starego Młyna” dwie Cyganki weszły dzisiaj w godzinach przedpołudniowych. Mówiły, iż z domostwa zdejmą złą aurę i odwrócą pecha. Łatwowierna 85-latka wpuściła je do domu. Po kilkunastu minutach była już bez swoich oszczędności w kwocie 9 tysięcy złotych, a po „szamankach” ślad zaginął.

REKLAMA

To nie pierwszy taki przypadek w ostatnich dniach. W środę w Gminie Pawłów starsze małżeństwo wpuściło do domu jedną kobietę romskiego pochodzenia. Finał tego spotkania był taki sam jak dziś w Końskich.

„Apelujemy o ostrożność. To zupełnie nowa metoda kradzieży. Do tej pory oszuści najczęściej podszywali się pod rodzinę lub osobę zaufania publicznego np. lekarza czy urzędnika, teraz udają wszelkiego rodzaju jasnowidzów, wróżbitów itp.”  – prosi o zachowanie czujności rzecznik prasowa koneckiej policji, Izabela Supernat.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *