Volley Żelazny zwycięża Konecką Ligę Siatkówki! [zdjęcia]

Dobiegła końca jesienna edycja Koneckiej Ligi Siatkówki, organizatorem której było Stowarzyszenie sportowe FAIR PLAY. Niespodzianki nie było: zwyciężył Volley Żelazny.

Kwestia tytułu mistrzowskiego rozstrzygnęła się w ostatniej kolejce, w której Żelazny zmierzył się z Fair Play. Zwycięstwo nie przyszło wbrew pozorom łatwo. Fair Play miał swoją szansę na triumf, ale zaprzepaścił ją przestojami w grze (choćby w drugim secie, w którym zawodnicy przespali początek i końcówkę). Światełko nadziei zapaliło się po wygraniu trzeciego seta (mimo początkowego wyniku 1 : 8), ale szybko ono zgasło w czwartym, w którym od wyniku 10 – 10 siatkarze Żelaznego zaczęli przeciwnikowi odjeżdżać, a ten nie umiał powstrzymać ataków świetnie grających: Gabriela Kuliga, Kamila Świercza i Roberta Szczegielniaka.

Trzecie miejsce w tabeli po bezdyskusyjnym zwycięstwie nad Amareną zapewnili sobie Centralni.

W bezpośrednim starciu o czwartą lokatę lepszy od Jarecki Team okazał się Kansas Kazanów, choć weterani parkietu pokazali charakter doprowadzając do tie –breaku. W nim jednak zabrakło już sił, co skrzętnie wykorzystali siatkarze Kansas, ze świetnie atakującym Kubą Deperasem na czele.

Wyniki
Kansas Kazanów – Jarecki Team 3 : 2 (23 – 25, 22 – 25, 25 – 22, 25 – 22, 10 – 15)
Amarena – Centralni 0 : 3 (14 – 25, 13 – 25, 20 – 25)
Fair Play – Volley Żelazny 3 : 1 (23 – 25, 25 – 27, 25 – 23, 21 – 25)