REKLAMA

W gminie Końskie mamy nowych mianowanych nauczycieli [wideo, zdjęcia]

Uzyskanie aktu mianowania to ważny moment w życiu każdego belfra. To swego rodzaju potwierdzenie, że nauczycielska kariera zmierza w dobrym kierunku. W piątek ten tytuł otrzymało siedmiu pedagogów z gminy Końskie. 

REKLAMA

Uroczystość ślubowania rozpoczęła się w Bibliotece Publicznej o godzinie 14.00. –„Jest mi niezmiernie miło powitać wszystkich Państwa, a szczególnie te osoby, które w dniu dzisiejszym zgodnie z naszą gminną tradycją będą odbierały akty mianowania. To tradycja wieloletnia i chcemy to zrobić w sposób uroczysty. To potwierdzenie dorobku zawodowego, które Państwo zrealizowaliście przez te dwa lata i dziewięć miesięcy, ale również docenienie Państwa pracy” – mówił we wstępie Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich odpowiedzialny za edukację.

Oprócz wiceburmistrza Jasińskiego w wydarzeniu wzięli udział też wiceburmistrz Marcin Zieliński oraz naczelnik Wydziału Edukacji w magistracie Krystyna Milczarek.

REKLAMA

Nagrodzeni nauczyciele rozpoczęli staranie o otrzymanie aktu mianowania tuż po uzyskaniu tytułu nauczyciela kontraktowego. By zostać tak zwanym „mianowanym” musieli wykazać się na różnych polach: między innymi prowadząc uczniów do konkursów, czy promując szkołę. Następnie zaś dokonania te przedstawiali i bronili przed specjalną komisją.

W piątek w bibliotece akt mianowania otrzymali: Krzysztofa Strojewska – Punkt Przedszkolny w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli; Karolina Michalska – Przedszkole Samorządowe nr 2 w Końskich; Iwona Żychlińska – Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie; Anna Gawrońska – Przedszkole Samorządowe nr 5 w Końskich; Barbara Strzelczyk – Zespół Szkół w Stadnickiej Woli; Grażyna Olejnik – Gimnazjum nr 2 w Końskich oraz Joanna Szewczyk – Kędzior – Zespół Placówek Oświatowych w Nieświniu.

Wymienieni musieli także złożyć specjalne, uroczyste ślubowanie. Otrzymanie aktu mianowania wiąże się także z podwyżką pensji z 2380 złotych brutto na 2631 złotych brutto. Teraz bohaterów piątkowej uroczystości czeka  długa droga do otrzymania tytułu nauczyciela dyplomowanego.

Zdjęcia:

 

REKLAMA