REKLAMA

W gminie Końskie można już legalnie strzelać. Powstała strzelnica sportowa

Dzięki współpracy Nadleśnictwa Barycz z grupą miłośników strzelectwa powstało miejsce, z którego korzystać mogą wszyscy konecczanie – strzelnica Kaliber. 44. 

REKLAMA

Strzelnica Kaliber. 44 znajduje się w Baryczy, w lesie nieopodal zbiornika wodnego. Jej oficjalne otwarcie miało miejsce podczas ostatniej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak się okazuje strzelnica niemal dokładnie w tej samej lokalizacji funkcjonowała już dziesiątki lat temu. O historii obiektu opowiedział nam Adam Kwiel, jeden z inicjatorów odtworzenia w naszej gminie strzelectwa sportowego.  –„To strzelnica, której rodowód historyczny sięga do czasów carskich. Pierwsze wzmianki w dokumentach są z roku 1880 z czasów jak miał początek garnizon wojsk carskich w garnizonie Końskie. To jest strzelnica używana od samego początku w celach wojskowych. Najpierw w czasach carskich, później w okresie międzywojennym przez Wojsko Polsko, a później przez Milicję Obywatelską.” – opowiedział nam fanatyk militariów i strzelectwa.

REKLAMA

Co zatem wydarzyło się, że strzelnica została odtworzona po około 40 latach niebytu w 2017 roku? To zasługa grupy osób, które jeździły z Końskich by postrzelać do różnych miejscowości województwa Świętokrzyskiego.  –  „W pewnym momencie narodziło się pytanie: dlaczego nie strzelamy w Końskich? I stało się tak, że kilka miesięcy później po spełnieniu wszelkich wymogów formalnych okazało się, że uzyskaliśmy dzierżawę tego obiektu, na którym jesteśmy. Właścicielem są Lasy Państwowe, a dzięki uprzejmości p. Nadleśniczego i spełnieniu wszelkich kryteriów uzyskaliśmy dokumenty dopuszczenia strzelnicy do strzelania sportowego.” – tłumaczy Adam Kwiel.

Społeczność korzystająca ze strzelnicy jest otwarta na nowych rekrutów. Obiekt otwarty jest w każdy weekend, a czasem także na tygodniu. Przyjść może każdy – zarówno kompletny amator, jak i osoba, która już strzelała. Szczegóły znajdą Państwo na facebooku strzelnicy – TUTAJ lub pod numerem telefonu – 606 929 416.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *