REKLAMA

W Gracuchu będzie nowa świetlica. To nie koniec inwestycji na koneckich wsiach [wideo, zdjęcia]

W najbliższych tygodniach rozpocznie się przebudowa świetlicy w Gracuchu. Nieco później takich obiektów doczekają się też mieszkańcy Brodów, Młynka Nieświńskiego i miejscowości Trzemoszna. Następny w kolejce jest Jeżów. Takie są plany zarządców gminy Końskie. 

REKLAMA

„W tej chwili już jest rozstrzygnięty przetarg na budowę, czy właściwie przebudowę istniejącej chatki na kurzej stopce w Gracuchu na świetlicę wiejską. Ten przetarg już jest rozstrzygnięty. Pod koniec wakacji na pewno będzie można tam przyjąć pod dach i dzieci i młodzież i starszych. Nie jest tajemnicą, że jest przetarg ogłoszony na wpasowanie typowego projektu świetlicy wiejskiej w tych miejscowościach, gdzie nie ma żadnej instytucji publicznej. Takiej świetlicy doczekają się w najbliższej przyszłości: Trzemoszna, Brody, Młynek Nieświński. Nie jest tajemnicą, że mamy dokumentację na przebudowę starej szkoły w Jeżowie.” – wymienia planowane inwestycje Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Ofensywa w budowie świetlic ma pobudzić lokalne społeczności do ponownej integracji. Władze gminy Końskie chcą by docelowo każda z miejscowości miała swoje miejsce do spotkań. Stąd realizacja projektu typowej świetlicy. Takowy już istnieje i obecnie jest on już wpasowywany w działki w miejscowościach: Trzemoszna, Brody, Młynek Nieświński. Budynek na szkicach imponuje swoim wyglądem.

REKLAMA

Poniżej możecie zobaczyć Państwo jak ma wyglądać typowa dla gminy Końskie świetlica wiejska.

Nim jednak zobaczymy świetlice w wymienionych miejscowościach to jako pierwsza powstanie ta w Gracuchu. Tam przebudowany zostanie dotychczasowy budynek wiejski. Nowa świetlica posiadać będzie dużą salę, zaplecza socjalne i kuchenne, toalety. Wchodzić będzie się do niej przez rozbudowany wiatrołap. Inwestycja kosztować będzie 380 tysięcy złotych, a aż 205 tysięcy gmina pozyskała z zewnątrz – dofinansowanie zostało przyznane przez Lokalną Grupę Działania „U Źródeł” z Modliszewic.

A tak ma wyglądać świetlica wiejska w Gracuchu.

Gmina Końskie rozpisała także przetarg na przebudowę budynku dawnej szkoły w Jeżowie. Tam również powstanie świetlica wiejska.

REKLAMA
REKLAMA