REKLAMA

W Jakimowicach już słychać dzwony! [wideo, zdjęcia]

Kilka dni temu w Jakimowicach usłyszeć można było bicie dzwonów. To przełomowy moment dla parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która jest filialną parafią dla parafii w Lipie. Dzwony i wieża kościelna to zupełnie nowa inwestycja w tym miejscu. 

REKLAMA

„Bardzo cieszy fakt, że w czasie oktawy wielkanocnej, w piątek 6 kwietnia 2018 roku zabiły dzwony na nowo budującej się wieży kościelnej w Jakimowicach. Dokonało się to dzięki wcześniejszemu wybudowaniu wieży za darmo przez firmę parafianina z Jakimowic – pana Pawła Mularczyka, wykonanej pracy, jako ogromnego wkładu własnego wielu wspaniałych Parafian, między innymi Mirosława Cupra, Krzysztofa Cupra, Mariana Pola, Andrzeja Lachowskiego, Mariusza i Wojciecha Borowskich, Marka Bogusza,  Marianny, Jana, Mirosława Cyganów, Roberta Nowaka, Kazimierza Urbańczyka, Mirosława Urbańczyka, Grzegorza Harbata, Piotra Cupra, Wiesława Lachowskiego i wielu innych osób. Zadziało się to także dzięki wsparciu Rady Parafialnej i burmistrza Radoszyc – Michała Pękali oraz niezwykłej ofiarności materialnej Parafian, bo nasza wspólnota składa się z Jakimowic i Słomianej i liczy tylko 428 osób.” – tłumaczy ks. Tomasz Waśkiewicz, proboszcza parafii w Lipie i w Jakimowicach.

REKLAMA

Koszt samej tylko inwestycji zawieszenia dzwonów to 10.000 zł. Wraz z tą kwotą, do tej pory budowa pochłonęła prawie 120.000 zł (sto dwadzieścia tysięcy złotych). Dzwony zawiesili fachowcy: Łukasz Foja, Grzegorz Wita ze znanej firmy ludwisarskiej  Antoniego Rducha. Wcześniejsze prace przygotowawcze wykonali miejscowi elektrycy: Sławomir i Paweł Antosik, Marcin Szustak, Krzysztof Kabała i Dariusz Wawrzos. Całość prac koordynuje sołtys Jakimowic –  Tadeusz Basiak, przy pomocy  Krzysztofa Wilczyńskiego – kierownika budowy i p. Józefa Wróbla – inspektora nadzoru, a troszczą się i modlą o to wszystko – proboszcz ks. Tomasz Waśkiewicz wraz z wikariuszem – ks. Adamem Ślusarczykiem.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA