REKLAMA

W Końskich można oglądać wystawę poplenerową [wideo, zdjęcia]

W czerwcu do Sielpi przybyli artyści malarze i fotografowie z całej Polski. Od piątku efekt ich prac można oglądać w galerii DeK w koneckim Domu Kultury. 

REKLAMA

Otwarcie wystawy zainaugurował dyrektor Domu Kultury Piotr Salata –„Jestem pod wielkim wrażeniem i z zazdrością patrzę na te wspaniałe pracę i tych artystów, którzy w tak wspaniały sposób przedstawiają rzeczywistość, która nas otacza. Przyznam się szczerze, że coraz bardziej marzę o tym by wziąć udział w takim plenerze. Dwa razy miałem przyjemność przebywać z artystyami – za pierwszym trochę krócej, potem trochę dłużej i mam nadzieję, że ten czas będzie się wydłużał […] Bardzo jest mi miło Państwa powitać. Życzę wspaniałych wrażeń i miłych chwil spędzonych w Końskich. ” – mówił Salata.

Na wystawie można oglądać ponad 50 prac wykonanych przez 23 artystów. Są to osoby praktycznie z całej Polski, bo na przykład z Wrocławia, Lądka-Zdrój, Bielsko Białej, Zamościa, Końskich i wielu innych miejscowości. Pełną listę artystów publikujemy poniżej:

REKLAMA

Leszek Nowak /Piaseczno
Janusz Gawlik / Gliwice
Waldemar Konopka /Dąbrowa Górniczal
Witold Koleszko / Bochnia
Waldemar Siatka / Zamość
Agnieszka Tomiczek / Bielsko Biała
Anna Góra – Siudmak / Czechowice Dziedzice
Romuald Romańczyk / Czechowice Dz.
Bolesław Jóźwik / Kielce
Krzysztof Kamiński / Końskie
Mirosław Madej / Skarżysko
Andrzej Białecki / Lipsko
Roman Kornecki /Skarżysko
Marek Kopczyk / Lądek Zdrój
Stanisław Pełka / Jugowice
Grażyna Markowska / Kazimierz Dolny
Irmina Boruta / Siedlce
Maryla Rudnik /Końskie
Ewa Gawlik / Ostrowiec Św.
Jolanta Dąbrowska – Iskra / Tarnobrzeg
Maria Bobrowska / Tarnobrzeg
Olena Horhol / Wrocław
Agnieszka Kloczkowska / Staporków

O plenerze, który zorganizowano już po raz siódmy więcej mówiła jego twórczyni Kamila Dobrowolska, instruktor plastyki i malarstwa w DK-u. –„Przez ten czas artyści wykonali cudowne prace, mam nadzieję że się cudownie u mnie czuli, bo na tym bardzo mi zależy. Może nawet bardziej niż na tych pracach to na tym, że przyjeżdżają do mnie, a niektórzy już przez wiele lat. My nawiązujmy kontakty, zaprzyjaźniamy się i to chyba jest najważniejsze w tych plenerach.” – mówiła organizatorka.

Wszyscy uczestnicy pleneru otrzymali specjalne podziękowania oraz białe róże. Z okazji otwarcia wystawy wydano także specjalny biuletyn zawierający informacje o wszystkich autorach i pracach. W imieniu artystów organizatorom dziękował Janusz Gawlik, który zapewniał także że i w najbliższe lato malarze i fotografowie przybędą w okolice Końskich.

Wystawę w Domu Kultury można oglądać do 16 listopada.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *