REKLAMA

W Końskich odbyły się pierwsze warsztaty szycia [wideo, zdjęcia]

Bez wielkiej frekwencji, ale w atmosferze profesjonalnej nauki odbyły się pierwsze warsztaty szycia w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich. Poprowadziła je Magdalena Galas z Modliszewic. Zainteresowani mogą zapisywać się na kolejne edycje. 

REKLAMA

Warsztaty odbyły się w sobotę między godziną 10.00 a 12.00. Uczestniczki zajęć tym razem skupiły się na szyciu kieszeni. –„W przyszłości jest zainteresowanie jeśli chodzi o szycie toreb, portfeli, podejrzewam że będzie więcej takich warsztatów jeśli będą chętni.” – mówi nam instruktorka szycia Magda Galas.

Magdalena Galas jest twórczynią firmy Samodobro, która tworzy materiały i ubrania w oparciu o bajki. Nie byle jakie bajki, tylko o takie, które specjalnie na tę okazję tworzą doświadczeni pisarze i ilustratorzy. Na tak innowacyjny biznes mieszkanka Modliszewic wpadła kilka lat temu. –„Zaczęło się sześć lat temu odkąd się pojawiło moje dziecko na świecie. Byłam zmuszona coś tam mu uszyć… no może nie byłam zmuszona tylko chciałam, bo długo siedziałam w domu, a dziecko zanim zaczęło chodzić to pozwalało mi na jakieś ręczne prace. Później się okazało, że podoba się to co szyję moim znajomym, znajomym znajomych, a później założyliśmy firmę i zaczęliśmy szyć.” – opowiada nam Magda Galas.

REKLAMA

Teraz Magda Galas zarażą swoją pasją choćby na takich warsztatach jak w Końskich. Każdy kto chciałby wziąć udział w ich kolejnej edycji powinien skontaktować się z organizatorami. Najlepiej na Facebooku z firmą Samodobro (TUTAJ) lub Miejsko-Gminnym Domem Kultury (TUTAJ), mailowo: [email protected] Można też po prostu przyjść do ośrodka kultury, który mieści się przy ulicy Mieszka I 4 w Końskich i zgłosić swoje zainteresowanie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA