REKLAMA

W Końskich rusza budżet obywatelski 2019! [wideo]

Cały czas trwają prace przy projektach, które zwyciężyły w ramach Budżetu Obywatelskiego gminy Końskie 2018, a już ruszyły zgłoszenia do Budżetu Obywatelskiego na rok 2019! Swoje projekty należy zgłaszać do 14 grudnia. 

REKLAMA

„Do 14 grudnia można składać propozycje zadań. My te zadania po weryfikacji opublikujemy, a od stycznia przez cały styczeń będzie można głosować nad wybranymi do realizacji zadaniami.” – mówi Marcin Zieliński, wiceburmistrz Końskich.

Zadania należy zgłaszać na specjalnym druku dostępnym na stronie internetowej www.umkonskie.pl – znajdziecie go TUTAJ. By zgłoszenie miało szansę przejść weryfikacje musi być podpisane przez przynajmniej 15 mieszkańców gminy Końskie. Następnie należy złożyć druk w Urzędzie Miasta i Gminy – do 14 grudnia.  Trzy dni później lista wszystkich zgłoszonych projektów zostanie opublikowana. Potem nad propozycjami pochyli się specjalna komisja, która sprawdzi je pod kątem formalnym. Te które zostaną pozytywnie zweryfikowane trafią na listę zaakceptowanych zadań. Listę tę poznamy na początku stycznia i wtedy ruszy otwarte głosowanie –„Formuła budżetu obywatelskiego nam się nie zmieniła. Maksymalnie na zadanie przeznaczamy kwotę 100 tysięcy złotych. Wybranych będzie pięć zadań do realizacji z budżetu na rok przyszły. Głosują osoby, które ukończyły 16 lat w dniu głosowania. Głosować możemy bezpośrednio składając kartę do głosowania wypełnioną w sekretariacie Urzędu lub drogą elektroniczną. Formy utrzymaliśmy z lat ubiegłych.” – tłumaczy wiceburmistrz Zieliński.

REKLAMA

Głosowanie trwać będzie do 6 lutego 2019 roku. Zapewne kilka dni później poznamy zadania, które zwyciężyły i zostaną zrealizowane za pieniądze z przyszłorocznego budżetu miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *