REKLAMA

W Końskich tworzy się klub morsa! Kolejne morsowanie w niedzielę [wideo, zdjęcia]

W sobotę po raz pierwszy konecki klub fitness Balans zaprosił na zorganizowane morsowanie do Sielpi. Miłośnicy kąpieli w zimnej wodzie będą mogli dołączyć się do właśnie tworzącej się grupy już w najbliższą niedzielę niedzielę. 

REKLAMA

„Pierwsze kroki były w tamtym roku. Pojechałyśmy sobie dosłownie w parę osób do Sopotu w marcu i zwyczajnie spotkałyśmy morsów na plaży i do nich dołączyłyśmy […] Dzisiaj troszkę nam pogoda nie dopisała, bo jest za ciepło, troszkę nam stopniało, a dużo fajniej jest jak na zewnątrz jest jednak lekki minusik, ale mamy parę osób. Wszyscy spróbowali, zdecydowana większość po raz pierwszy. Mamy jak się okazało jednego morsa, który wytrzymał prawie dwadzieścia minut w płynącej, zimnej wodzie. Pozostali… no wszystkim udało się wejść co najmniej dwa razy – rozgrzaliśmy się, wyjście, znowu bieg i wszystkim udało się wejść drugi raz. Włącznie z dziećmi, więc myślę, że jak na początek to jest wspaniale” – opowiada Monika Cholewińska, inicjatorka morsowania w Sielpi.

REKLAMA

Już dziś morsy zapraszają wszystkich, którzy chcą spróbować nowej aktywności na najbliższy weekend. Morsowania ponownie próbować będzie grupa osób początkujących pod okiem kilku nieco bardziej zaawansowanych –„Rozgrzewamy się i wszystko zależy od organizmu i od tego, który raz i kto ma jakie doświadczenie i na ile się czuje. Na początek wchodzimy właściwie na minutkę. Jeśli ktoś ma dość, bo tak też może się zdarzyć to wychodzi, ubiera się i to tyle. Jeśli nie to szybki ruch, szybki bieg i wchodzimy znowu na minutkę. Później staramy się coraz bardziej wydłużać ten czas w wodzie.” – mówi Monika Cholewińska.

Chętni do morsowania w Sielpi w najbliższą niedzielę mogą przybyć na parking klubu Balans  przy ulicy Partyzantów w Końskich o godzinie 11:45. O szczegóły należy pytać w klubie, więcej informacji także na facebookowym wydarzeniu – TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *