REKLAMA

W Krasnej i Stanowiskach za unijne pieniądze powstaną świetlice

W Krasnej w gminie Stąporków za ponad 236 tysięcy złotych przebudowany zostanie gminny budynek na potrzeby świetlicy wiejskiej. W Stanowiskach w gminie Smyków świetlica za pół miliona złotych zostanie zbudowana od podstaw. 

REKLAMA

W Stanowiskach i Krasnej powstaną świetlice wiejskiej.

W Stąporkowie mieszkańcy będą mogli korzystać ze świetlicy wiejskiej, na którą długo czekają – „Środki przeznaczymy na przebudowę budynku użyteczności publicznej w Krasnej wraz z zakupem wyposażenia w celu przystosowania go do pełnienia funkcji świetlicy wiejskiej. Prace będą polegać na przebudowie budynku wraz z zagospodarowaniem terenu oraz zakupem wyposażenia. Po zakończeniu prac odbywać się tam będą m.in cykliczne zajęcia w ramach Akademii Małego Strażaka” – podkreśliła Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa.

Z kolei w Stanowiskach w gminie Smyków świetlica zbudowana będzie od podstaw. Za pół miliona powstanie nowy budynek, a także zostanie on częściowo wyposażony – w meble, czy zaplecze kuchenne. Po jego uruchomieniu prowadzone w nim będą zajęcia plastyczne, muzyczne, czy kulinarne.

REKLAMA

Pieniądze na realizacje inwestycji pochodzą z unijnego projektu „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *