REKLAMA

W MLF wciąż nic nie jest pewne [zdjęcia]

W poprzednią sobotę odbyły się zmagania w kolejnej rundzie Miejskiej Ligi Futsalu. W I lidze wciąż nie ma wyraźnego faworyta, w II dominują Czarni Stąporków. Kolejne mecze już w ten weekend.

REKLAMA

Po sensacyjnej porażce Zrywu z Bliżynem i po przepięknej wygranej Taktycznego nad Skałą, przód tabeli I Ligi uległ przetasowaniu. Trzy ekipy mieszczą się w 3 punktach różnicy. Na fotel lidera wskoczył Taktyczny Piątek, który ma 2 punkty przewagi nad Skałą i 3 pkt nad Zrywem. Pierwszą porażkę w tym sezonie zaliczyli zawodnicy z Niekłania. W II lidze niekwestionowanie rządzą zawodnicy Czarnych. W tej kolejce grali dwa mecze i oba pewnie zwyciężyli. Tylko cud może odebrać im awans do ekstraklasy. Warto zaznaczyć, że wygrali osiem meczów z rzędu i gdyby nie remis w I kolejce mieliby komplet punktów.

REKLAMA

Tej kolejce towarzyszyły dwa fakty pozasportowe, które uczczono tradycyjnie gromko odśpiewanym „100 lat” i prezentami. Niezwykle zaangażowana w sportowe sprawy ratowniczka Agnieszka Przychodnia obchodziła imieniny, a Grzegorz Teper, który pomaga organizatorom w sprawach technicznych przestał być nastolatkiem i skończył 20 lat. –„Obojgu życzymy wszystkiego dobrego i aby byli z nami jak najdłużej.” – powiedział nam Kacper Dajczer, twórca MLF Stąporków.

Wyjątkowo ciężko było wybrać MVP kolejki, ponieważ kilku graczy naprawdę bardzo się wyróżniało. –„Nasz wybór padł na Kacpra Trzebińskiego z Bliżyna. Popularny „Trzebi” w tym sezonie jest prawdziwym asem swojej ekipy. W pojedynku ze Zrywem miał swój udział w niemal każdej akcji. Strzelił 2 bramki dając sensacyjne zwycięstwo niebieskim. Jak już dostał piłkę ciężko było mu ją zabrać.” – opowiada Dajczer.

W kolejce padło 47 bramek, sfaulowano 40 razy, a sędziowie pokazali 5 żółtych i 1 czerwoną kartkę. Przypominam, że do końca pozostały już tylko 3 kolejki, a najbliższa będzie miała miejsce w sobotę 27 stycznia.

Rewolwerowcy vs Kamienna Wola 3:3 (1:2)
WR: Kamil Kowalczyk 2, Kania 1
Kamionka: Domagała 1, Kos 1, Z. Boruń 1

Czarni Stąporków vs Chłopaki GDB 6:4 (4:0)
Czarni: Gula 3, Wydra 2, Krawczyk 1
GDB: Szkurłat 2, Kołodziej 1, Bednarski 1

Bliżyn vs Zryw Zaborowice 4:2 (3:0)
Bliżyn: Trzebiński 2, Adamczyk 1, Świercz 1
Zryw: Arabasz 1, Tomaszewski 1

FC CHGW vs Radośni 7:0 (3:0)
CHGW: Swat 3, Sobczyk 2, Pastucha 1, Łazarczyk 1

Czarni Stąporków vs OSP Gosań 5:0 (3:0)
Czarni: Grabusiński 2, Krawczyk 1, Gula 1, Romanowski 1

Taktyczny Piątek vs Skała Niekłań 3:0 (1:0)
TP: Skalski 1, Majchrzak 1, Staniszewski 1

Nofar Sołtyków vs Kozia Wola 1:9 (0:5)
Nofar: M. Lunge 1
KW: Łoboda 4, Szac 3, Majkrzak 2

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA