REKLAMA

W niedzielę motocykle latały w Przybyszowach [fotorelacja]

Już kolejny raz rundę mistrzostw Polski w motocrossie zorganizowano w miejscowości Przybyszowy w gminie Końskie na torze Lobo Racing. Tym razem była to I Runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej w Motocrossie, a zawody odbyły się w niedzielę. Na torze rywalizowało ponad stu zawodników, a przez cały dzień ich zmaganiom przyglądały się tysiące fanów – nie tylko z powiatu koneckiego. To była znakomita, sportowa zabawa. 

REKLAMA

Relacja wideo wkrótce.
Na parkingu spotkać można było auta z całego województwa świętokrzyskiego, ale i z miejscowości spoza niego: Tomaszowa Mazowieckiego, Przysuchy, Szydłowca, Opoczna, czy nawet z Łodzi. Imprezę otworzyli przedstawiciele klubu Lobo Racing oraz wiceburmistrz Końskich Krzysztof Jasiński reprezentujący burmistrza Krzysztofa Obratańskiego, który zawody objął swoim honorowym patronatem. Na starcie stanęło ponad stu zawodników w takich klasach jak: Quad oraz motocrossowych: junior, MX 65, MX 85, MX Kobiet, MX1 C, MX2 C, Amator, MIX Junior, MIX B, MIX Open i MIX Master.

REKLAMA

Zawody organizowane przez Klub Sportowy Lobo Racing były już kolejnymi w Przybyszowach. Po raz pierwszy pasjonaci motoryzacji zorganizowali je w 2017 roku. Od początku impreza cieszy się dużą frekwencją jeśli chodzi o zawodników. Najlepsi polscy crossowcy chwalą tor w Przybyszowach za jego trudność i zawsze idealne przygotowanie. Zawsze też dopisują kibice i tym razem było podobnie.

Na fanów czekała także strefa cateringowa – między innymi Stowarzyszenie Przyjaciół Wiejskich Tradycji w Bedlnie działające jako Koło Gospodyń Wiejskich sprzedawało swojskie smakołyki: kiełbaski, kaszankę, pierogi, żurek, bigos, grochówkę, czy słodkie ciasta.

Najlepsi zawodnicy otrzymali gratyfikacje finansowe. Wyniki opublikujemy wkrótce. 

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *