REKLAMA

W piątek wielkie święto w Czermnie. 100 lat szkoły! [wideo]

Takie jubileusze szkolne to nadal rzadkość. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Czermnie już w najbliższy piątek będzie obchodzić swoje stulecie! Zapraszamy na to święto całej lokalnej społeczności. 

REKLAMA

Jubileusz rozpocznie się w miejscowym kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja, gdzie już o godzinie 9.00 uroczystą mszę świętą odprawi proboszcz z Czermna ksiądz Jerzy Rozmysłowski. Potem uroczystości przeniosą się do szkoły. –„To przepiękna chwila w życiu każdej szkoły. Przywołuje przepiękne wspomnienia. Nasze również, ponieważ tak jak ja jestem wychowanką tej szkoły, tutaj ukończyłam podstawówkę, więc tym bardziej jest ona dla mnie bliska. Spotykamy się 17 listopada w kościele, gdzie będzie msza święta. Później wracamy do szkoły o 10.30 i tutaj rozpoczną się oficjalne uroczystości. W trakcie nich będzie prezentacja o szkole wykonana przez historyka Mariana Adamczyka i Annę Baran. Następnie już po uroczystościach będziemy zwiedzać naszą szkołę.”  – opowiada nam Marianna Michalska, dyrektor szkoły w Czermnie.

Podczas uroczystości będzie można obejrzeć specjalny program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy siódmej i nauczycielkę Elżbietę Śliwińską. W placówce na pewno pojawi się wielu specjalnych gości – przedstawicieli władzy oraz absolwentów. Ważnym punktem programu będzie także odsłonięcie pamiątkowej tablicy.

REKLAMA

Plan Jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Czermnie:

9.00 – uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym w Czermnie
10.30 – oficjalne obchody – sala gimnastyczna PSP im H.Sienkiewicza w Czermnie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *