REKLAMA

W Pomykowie już się buduje. Będzie Przedszkole i plac zabaw [wideo, zdjęcia]

W Pomykowie spotkaliśmy się z dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych oraz jedną z nauczycielek, która przez wiele lat pracowała w tamtejszym starym przedszkolu by przyjrzeć się przełomowej dla społeczności tej miejscowości budowie. Mowa oczywiście o powstającym nowym przedszkolu. 

REKLAMA

„Pracowałam w tym przedszkolu siedemnaście lat, a obecnie pracuje w klasie pierwszej w szkole w Pomykowie i chciałam powiedzieć, że z niecierpliwością czekałam na tę chwilę kiedy zobaczę budowę i rozpoczęcie nowego przedszkola, ponieważ warunki, w których pracowała dotychczas dawały troszeczkę do życzenia. Chcielibyśmy by nasze dzieci tak jak dzieci z Końskich miały warunki naprawdę takie same. Tym bardziej, że my pracujemy dokładnie tak jak w przedszkolach koneckich, mamy to samo wykształcenie, organizujemy te same uroczystości – tutaj w okolicy oraz w Końskich. Niezmiernie się cieszę, że mogłam doczekać tej chwili, że to przedszkole zostanie wybudowane. Wraz z moimi koleżankami z ZPO bardzo na tę chwilę czekałyśmy. Atmosfera w tym przedszkolu jest  bardzo miła. Pracowało mi się tutaj bardzo dobrze, mile wspominam te chwile i często tutaj wracamy. Natomiast przydałaby się większa sala – prowadziłyśmy zajęcia muzyczne, ruchowe i pracowało nam się dosyć trudno. Mam nadzieję, że ten nowy budynek wszystko zrekompensuje.” – opowiada nam Edyta Stępień, pracownik ZPO w Pomykowie.

REKLAMA

Prace przy porządkowaniu terenu już ruszyły. Stare przedszkole zostało specjalnym płotem odgrodzone od placu budowy tak by nie przeszkadzać dzieciom w edukacji. Przypomnijmy bowiem, że do czasu wykończenia nowego obiektu będą one miały zajęcia jeszcze w starej placówce. –„Budowę rozpoczęliśmy jeszcze w marcu, w ostatni dzień marca. Dokładnie w Wielki Piątek był wytyczony budynek przedszkola. Jak widać plac budowy już jest zabezpieczony. Budynek jest dość duży, bo to 20 metrów szerokości na 30 metrów długości. Budynek będzie się znajdował za obecnym przedszkolem. Mamy taką informację, że gmina Końskie dokupiła część placu, który jest za delikatesami i jest to plac, gdzie obecnie oczyszczany jest teren i planowany jest na tej działce plac zabaw dla dzieciaków. Będzie to plac zabaw w bardzo dobrym miejscu, bo będzie odizolowany od głównej drogi, w zaciszu, no i jak widać będzie dosyć duży.” – informuje nas Ewa Szczepanik, dyrektor ZPO w Pomykowie.

Stare przedszkole zostanie wyburzone w drugiej połowie bieżącego roku, a na jego miejscu powstanie bezpieczny podjazd i parking dla nowego obiektu. –„Trzeba go będzie wyburzyć wcześniej, czy później, ale już nie będziemy płakać.” – dodaje dyrektor Szczepanik.

Koszt tej inwestycji to 1 milion 900 tysięcy złotych. Wykonawca chce zdążyć z budową przed 1 września tego roku, ale bardziej realne plany zakładają oddanie przedszkola bliżej zimy.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA