REKLAMA

W Prywatnej Szkole Podstawowej podczas jasełek połączyli tradycję i nowoczesność [wideo, zdjęcia]

Połączenie nowoczesności i tradycji – tak można opisać jasełka, które przygotowała społeczność Prywatnej Szkoły Podstawowej, która mieści się przy ulicy Towarowej w Końskich. 

REKLAMA

W organizacje jasełek tak naprawdę zaangażowani byli wszyscy związani z placówką. Na scenie zaprezentowali się uczniowie wszystkich oddziałów, czyli klas: pierwszej, drugiej oraz czwartej. Scenariuszem, oprawą muzyczną i reżyserią zajęli się nauczyciele, a przy strojach pomagali także rodzice. Przygotowanie przedstawienia było więc już elementem integrującym społeczność. Oprócz jasełek w Prywatnej Szkole Podstawowej odbył się także kiermasz organizowany wspólnie z sąsiadującym przedszkolem „Bajkowa Kraina”. Dochód ze sprzedaży świątecznych ozdób, czy ciast zostanie przekazany na rzecz chorej Oliwki ze Stąporkowa. Nim wybrzmiał świąteczny spektakl głos zabrali: Dorota Sykuła – dyrektor szkoły oraz jej właściciel Andrzej Miszczyk

„Tak na wstępie króciutko chciałabym skorzystać z okazji i bardzo Państwu podziękować za udział Państwa i dzieci we wszelkich akcjach charytatywnych, które miały miejsce w grudniu w naszej szkole. Bardzo jestem wdzięczna i cieszę się, że wszyscy Państwo wspieracie nas w tych przedsięwzięciach. Bardzo dziękujemy i dziękują instytucje i osoby dla których te rzeczy są dokonywane. Dzisiejszy wieczór dzieci przygotowały w formie jasełek. Wszystkie dzieci z klasy pierwszej, drugiej i czwartej biorą udział w przedstawieniu. Przygotowały je panie Małgosia Grzybowska, Monika Ściegienna, Anita Kwiatkowska i Ania Kowalik. […]” – mówiła dyrektor Sykuła.

REKLAMA

 –„Jest mi niezmiernie miło, że w kolejnym roku mam zaszczyt i wielką przyjemność uczestniczyć w wielkim święcie, w jasełkach. Dzieci bardzo nad tym pracowały, to dla nich wielkie przeżycie i myślę, że z wielką przyjemnością to zobaczymy. To jest wielka sprawa, bo jakieś elektroniczne ślady Waszej działalności, również tej aktorskiej pozostaną na późniejsze lata i kiedyś będzie można z przyjemnością oglądać i wracać do swoich lat dziecinnych […] Chciałem wyrazić swoją wdzięczność za to, że dzieci chodzą do naszych szkół. My ze swojej strony staramy się by szkoła była niepowtarzalna, nadzwyczajna i przygotowywała w sposób rewelacyjny do kolejnych etapów edukacji. Proszę Was o udział w promocji szkoły. […] Wam moi drodze rodzice i dzieci i nauczyciele i wychowawcy życzę wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia, zdrowia, szczęścia, pomyślności, bardzo życzliwych relacji tutaj z nami, ze szkołą. Życzę również wszystkiego najlepszego na rok 2019. Nauczycielom bardzo serdecznie dziękuję za trud pracy wychowawczej. Wszystkiego dobrego” – przemawiał Andrzej Miszczyk, właściciel sieci szkół.

Potem już przybyli do szkoły rodzice, dziadkowie, rodzeństwo młodych aktorów, a także zaproszeni goście mogli oglądać piękne widowisko łączące w sobie tradycyjny scenariusz związany z narodzinami Jezusa i śpiewaniem kolęd oraz elementy nowoczesne – jak choćby teatr światła, czy tańce dziewczynek przebranych za anioły. Zobaczcie fragmenty tego świątecznego widowiska.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *