REKLAMA

W Radoszycach odbyła się profilaktyczna Spartakiada [wideo, zdjęcia]

Spartakiada Zimowa Gminy Radoszyce – wolni od uzależnień – pod takim hasłem odbyły się ostatnio turnieje sportowe dla szkół podstawowych i gimnazjów.

REKLAMA

Wydarzenie miało miejsce w środę w godzinach 10.00 – 12.00 w hali sportowej przy Gimnazjum w Radoszycach, a patronował mu Wójta Gminy Radoszyce Michał Pękala.

W ramach Spartakiady ponad 150 uczniów z 6 szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Radoszyce uczestniczyło w turniejach piłki siatkowej, piłki nożnej i drużynowego tenisa stołowego (mikst). Dla wszystkich uczestników Spartakiady przygotowano pamiątkowe dyplomy, puchary oraz poczęstunek ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radoszycach.

REKLAMA

Po godzinach rywalizacji okazało się, że najlepsza w piłkę nożną jest Szkoła Podstawowa im. gen. bryg. Antoniego Hedy-Szarego w Radoszycach, a tuż za nią Szkoła Podstawowa z Kapałowa. Natomiast wśród gimnazjalistów zwyciężyła drużyna nr 1.

Turniej piłki siatkowej był nie zwykle wyrównany i wielokrotnie w rywalizacji do dwóch wygranych setów o losach meczu rozstrzygał trzeci set. Ostatecznie zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach. Natomiast SP z Grodziska okazała się najlepsza w tenisa stołowego!

Organizatorem programu profilaktycznego jest wójt gminy Michał Pękala i GKRPA w Radoszycach, a koordynatorem dyrektor Gimnazjum. Podczas imprezy odbyły się też pogadanki profilaktyczne, a puchary i upominki zawodnikom wręczał sekretarz gminy Leopold Garbacz.

Zdjęcia (UG Radoszyce):

REKLAMA