REKLAMA

W Rogowie szkolna społeczność świętowała dzień patrona! [zdjęcia]

Kilka dni temu społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Rogowie obchodziła Dzień Patrona Jana Pawła II stanowiący jednocześnie Święto Szkoły. W Rogowie to bardzo ważny dzień dla całej lokalnej społeczności. 

REKLAMA

O godzinie 8.00 zaproszeni goście: zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Końskie – Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, naczelnik Wydziału Edukacji – Krystyna Milczarek, dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie i rodzice uczestniczyli we mszy świętej, którą odprawił ks. proboszcz Kazimierz Granowicz. Po liturgii wszyscy udali się pod pomnik św. Jana Pawła II aby złożyć wiązanki kwiatów i zapalić znicze. Był też czas na wspólną modlitwę. Następnie w sali gimnastycznej szkoły odbyła się uroczysta akademia. We wstępie dyrektor Waldemar Wiktorowski powitał przybyłych gości, rodziców i uczniów. Potem rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IV „a”, klas gimnazjalnych i klasy VII pod kierunkiem polonistki Izabeli Garbacz. Montaż słowno-muzyczny zatytułowany „Jak Lolek został świętym”, dzięki krótkim scenkom z życia Karola Wojtyły, przypomniał najważniejsze fakty z życia tego wielkiego Polaka.

REKLAMA

Kolejnym elementem obchodów był konkurs pieśni religijnej. Każda klasa śpiewała, wylosowaną wcześniej, pieśń religijną. Najwięcej emocji wzbudziły występy najmłodszych uczniów szkoły, którzy przygotowali także piękne stroje, rekwizyty i układy choreograficzne. Wszyscy wykonawcy stanęli na wysokości zadania i świetnie się zaprezentowali. Pieśni oceniało jury w składzie: przewodnicząca – Beata Gawrońska, Renata Kos, Anna Dzierzgwa. Po krótkiej przerwie na „ papieskie kremówki” i filmie dokumentalnym „ Pielgrzymki Jana Pawła do Ojczyzny” odbyły się dwa kolejne konkursy – wiedzy o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II oraz plastyczny, polegający na wykonaniu techniką dowolną herbu papieskiego. Pomysłodawcami i organizatorami konkursów byli  Izabela Garbacz,  Dorota Sidor,  Jacek Swat. Wykonane prace charakteryzowały się kreatywnością twórców i różnorodnością użytych materiałów. Uroczystość zakończyła się o godz. 13.30, a podsumowanie konkursów nastąpi w czasie obchodów Dnia Dziecka.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *