REKLAMA

W Stąporkowie mówili o tym jak efektywnie uczyć się języków [wideo, zdjęcia]

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie w minionym tygodniu zorganizowano kolejne sympozjum naukowe. Tym razem dotyczyło ono języków obcych. Każdego roku w tej szkole zgłębiane są tajniki innego rodzaju wiedzy. 

REKLAMA

„Przez 18 lat były to sympozja ekologiczne. Tematów było bardzo dużo, ale gdy sympozja ekologiczne osiągnęły pełnoletność stwierdziliśmy, że nauka jest tak szeroka, tak pojemna, że trzeba sięgnąć po inne dziedziny wiedzy. Pierwsze było sympozjum historyczne, w tamtym roku było fizyczne, a w tym roku mamy sympozjum językowe dotyczące sposobów nauczania i umiejętności języków obcych” – mówi Hanna Rzepka, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie.

Podczas sympozjum jego uczestnicy mogli wziąć udział w szeregu szkoleń – między innymi z zasobów online w nauce języków obcych, czy z roli piosenki podczas poznawania nowych języków. Piosenki z resztą towarzyszyły uczestnikom sympozjum przez cały jego czas – uczniowie ‚Górki’ śpiewali znane przeboje po angielsku, rosyjsku oraz niemiecku.

REKLAMA

„Były krótkie prelekcje – nasi uczniowie pokazywali cztery aplikacje, które wykorzystują do nauki języka. Właścicielka szkoły językowej pokazywała metodę Colina, która wciągnęła wszystkich gdy uczyliśmy się języka japońskiego” – mówiła nam Hanna Rzepka.

W sympozjum udział wziąć mogli uczniowie szkół różnego szczebla z całego powiatu koneckiego oraz regionów ościennych. Wiele jednostek skorzystało z zaproszenia, a na wykładach i warsztatach na przykład pojawiły się całe grupy uczniów z klas gimnazjalnych i z podstawówek. Przybyli także wolontariusze z AIESEC – międzynarodowej organizacji interesującej się problemami świata.

Po części wykładowej prowadzone były także warsztaty w mniejszych grupkach. Sympozjum naukowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie na pewno odbędzie się już za rok. O tym w jakiej dziedzinie wiedzy tym razem, zapewne dowiemy się na kilka tygodni przed wydarzeniem.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *