REKLAMA

W Stąporkowie robią drogi [wideo, zdjęcia]

Mieszkańcy Czarnieckiej Góry i Lutej otrzymają nowe drogi. Gmina Stąporków w obu tych miejscach rozpoczęła już inwestycje. 

REKLAMA

W Czarnieckiej Górze i okolicach od kilku lat trwa nieustanna odnowa odcinków drogowych. W ostatnim czasie zostały tam zrobione trzy inne fragmenty, które łączą się z drogą obecnie remontowaną. – „Na drogę w Czarnieckiej Górze dostaliśmy dofinansowanie 50 %. Pierwotny kosztorys opiewał na kwotę 300 tysięcy, ale po przetargu okazało się, że za 150 tysięcy budujemy właśnie tą drogę.”  – tłumaczy nam burmistrz Dorota Łukomska.

A to dzięki temu, że w roku 2016 są wyjątkowo tanie przetargi. To natomiast wynika z mniejszej liczby dofinansowań, a co za tym idzie mniej jednostek może sobie pozwolić na drogowe remonty. Dzięki temu, że na przetargach  Stąporków w tym roku zaoszczędził to jest szansa, że odnowienia doczekają się kolejne odcinki w tym rejonie.  – „Planujemy też w tej kadencji wybudować w Czarnieckiej Górze jeszcze jedną drogę. To jest Czarniecka Góra – Poręba, która łączy się ze Starym Grzybowem. To dwie drogi gminne, które też będziemy budować i jesienią tego roku złożymy wniosek w ramach Schetynówki.”  – mówi Łukomska

REKLAMA

Drogowe remonty w Stąporkowie (1)

Tutaj sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, bo w przypadku odcinka Czarniecka Góra – Poręba urząd musi jeszcze uregulować jego stan prawny. Natomiast droga w Starym Grzybowie wciąż ma nie w pełni gotową dokumentację. Jednak z ich remontu płynęłyby same korzyści. Na przykład p. Stanisław Krok cieszy się, że goście w końcu będą mogli dojechać do jego ośrodka normalnym traktem. „Jak chcą zobaczyć ośrodek pod kątem pobytu to zwracają uwagę jak się dojeżdża, gdzie można zaparkować. Ta inwestycja myślę, że pomoże w tym by tu więcej gości przybywało. Tu była wybetonowana droga, ona  była robiona wiele lat temu i wymagała albo konserwacji albo czegoś w postaci asfaltu.”– opowiada Stanisław Krok właściciel Ośrodka Wypoczynkowego Zosieńka.

Na tanich przetargach gmina zyskała również w przypadku odcinka na Lutą III. Pierwotnie droga ta miała kosztować grubo ponad milion. Już wiadomo, że uda się ją wyremontować o wiele taniej. – „Kosztorys na Lutą III opiewał na kwotę 1,3 milion, ale udało się w ramach przetargu budować tą drogę za kwotę 648 tysięcy.” – opowiada nam burmistrz Łukomska.

Obecnie trwają również prace na stąporkowskim osiedlu dr Anki. Tam gmina montuje oświetlenie uliczne.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *