REKLAMA

W Stąporkowie robią drogi [wideo, zdjęcia]

Mieszkańcy Czarnieckiej Góry i Lutej otrzymają nowe drogi. Gmina Stąporków w obu tych miejscach rozpoczęła już inwestycje. 

REKLAMA

W Czarnieckiej Górze i okolicach od kilku lat trwa nieustanna odnowa odcinków drogowych. W ostatnim czasie zostały tam zrobione trzy inne fragmenty, które łączą się z drogą obecnie remontowaną. – „Na drogę w Czarnieckiej Górze dostaliśmy dofinansowanie 50 %. Pierwotny kosztorys opiewał na kwotę 300 tysięcy, ale po przetargu okazało się, że za 150 tysięcy budujemy właśnie tą drogę.”  – tłumaczy nam burmistrz Dorota Łukomska.

A to dzięki temu, że w roku 2016 są wyjątkowo tanie przetargi. To natomiast wynika z mniejszej liczby dofinansowań, a co za tym idzie mniej jednostek może sobie pozwolić na drogowe remonty. Dzięki temu, że na przetargach  Stąporków w tym roku zaoszczędził to jest szansa, że odnowienia doczekają się kolejne odcinki w tym rejonie.  – „Planujemy też w tej kadencji wybudować w Czarnieckiej Górze jeszcze jedną drogę. To jest Czarniecka Góra – Poręba, która łączy się ze Starym Grzybowem. To dwie drogi gminne, które też będziemy budować i jesienią tego roku złożymy wniosek w ramach Schetynówki.”  – mówi Łukomska

REKLAMA

Drogowe remonty w Stąporkowie (1)

Tutaj sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, bo w przypadku odcinka Czarniecka Góra – Poręba urząd musi jeszcze uregulować jego stan prawny. Natomiast droga w Starym Grzybowie wciąż ma nie w pełni gotową dokumentację. Jednak z ich remontu płynęłyby same korzyści. Na przykład p. Stanisław Krok cieszy się, że goście w końcu będą mogli dojechać do jego ośrodka normalnym traktem. „Jak chcą zobaczyć ośrodek pod kątem pobytu to zwracają uwagę jak się dojeżdża, gdzie można zaparkować. Ta inwestycja myślę, że pomoże w tym by tu więcej gości przybywało. Tu była wybetonowana droga, ona  była robiona wiele lat temu i wymagała albo konserwacji albo czegoś w postaci asfaltu.”– opowiada Stanisław Krok właściciel Ośrodka Wypoczynkowego Zosieńka.

Na tanich przetargach gmina zyskała również w przypadku odcinka na Lutą III. Pierwotnie droga ta miała kosztować grubo ponad milion. Już wiadomo, że uda się ją wyremontować o wiele taniej. – „Kosztorys na Lutą III opiewał na kwotę 1,3 milion, ale udało się w ramach przetargu budować tą drogę za kwotę 648 tysięcy.” – opowiada nam burmistrz Łukomska.

Obecnie trwają również prace na stąporkowskim osiedlu dr Anki. Tam gmina montuje oświetlenie uliczne.

 

REKLAMA
REKLAMA