REKLAMA

W Starostwie Powiatowym będzie winda! [wideo]

We wrześniu została zawarta umowa z wykonawcą na wykonanie windy zewnętrznej dla potrzeb klientów z trudnościami w poruszaniu się, a mającymi potrzeby załatwienia spraw w urzędzie Starostwa Powiatowego w Końskich. Ostatnio ruszyły prace. 

REKLAMA

To inwestycja na której Zarządowi Powiatu bardzo zależy, bowiem stwarza ona dostęp wszystkim klientom, bez względu na ograniczenia ruchowe. Wartość robót to blisko 1 mln zł, w tym dofinansowanie wynosi 100 tys. zł , a uzyskane zostało ono z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zgodnie z założeniami winda powinna zostać uruchomiona w czerwcu przyszłego roku. Inwestycji tej towarzyszyć będzie odwodnienie budynku, tak, aby intensywne opady deszczu nie powodowały żadnych podtopień czy szkód.

Warto dodać, że dla niepełnosprawnych mieszkańców, korzystających z powiatowej oferty edukacyjno-rehabilitacyjnej w tym roku zakupione zostały 3 specjalistyczne samochody przeznaczone do ich przewozu do placówek, których są uczestnikami. Całkowity koszt zakupu to blisko 700 tys. zł, z czego powiat wyasygnował kwotę ponad 300 tys. zł, reszta to udział finansowy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *