REKLAMA

W Starostwie Powiatowym będzie winda! [wideo]

We wrześniu została zawarta umowa z wykonawcą na wykonanie windy zewnętrznej dla potrzeb klientów z trudnościami w poruszaniu się, a mającymi potrzeby załatwienia spraw w urzędzie Starostwa Powiatowego w Końskich. Ostatnio ruszyły prace. 

REKLAMA

To inwestycja na której Zarządowi Powiatu bardzo zależy, bowiem stwarza ona dostęp wszystkim klientom, bez względu na ograniczenia ruchowe. Wartość robót to blisko 1 mln zł, w tym dofinansowanie wynosi 100 tys. zł , a uzyskane zostało ono z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zgodnie z założeniami winda powinna zostać uruchomiona w czerwcu przyszłego roku. Inwestycji tej towarzyszyć będzie odwodnienie budynku, tak, aby intensywne opady deszczu nie powodowały żadnych podtopień czy szkód.

Warto dodać, że dla niepełnosprawnych mieszkańców, korzystających z powiatowej oferty edukacyjno-rehabilitacyjnej w tym roku zakupione zostały 3 specjalistyczne samochody przeznaczone do ich przewozu do placówek, których są uczestnikami. Całkowity koszt zakupu to blisko 700 tys. zł, z czego powiat wyasygnował kwotę ponad 300 tys. zł, reszta to udział finansowy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA