W weekend odbył się turniej drużyn KLF [zdjęcia]

Krótką pauzę w jesiennych zmaganiach Koneckiej Ligi Futbolu organizator –Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY – wypełniło turniejem dla drużyn biorących udział w tych rozgrywkach.

Mimo typowo jesiennej, dżdżystej aury wzięło w nim udział 5 drużyn. Turniej zaczął się z wysokiego „C”, od świetnego meczu w grupie A, między STI Kopaniny, a KKS Elektroda. Goście, choć prowadzili 2:0 ostatecznie przegrali, ale i tak awansowali do półfinału, bowiem na zawody nie dotarła jedna z wcześniej zgłoszonych drużyn.

Zwycięzcy turnieju: Kansas Kazanów.

W grupie B awans wywalczyły: Kansas Kazanów oraz Dabel Blasta, po znakomitym, trzymającym do końca w napięciu meczu z UKS Końskie. W półfinale Elektroda popełniła te same grzechy, co w meczu grupowym: kapitalny początek, prowadzenie 2:0, a koniec końców porażka z Kansas Kazanów. W drugim meczu półfinałowym STI nie dało najmniejszych szans Dabel Blasta (już po 5 minutach było 3:0), pokazując kawał dobrej piłki. Pocieszeniem dla pokonanych w tym meczu było zwycięstwo w „małym finale” nad Elektrodą (duża w tym zasługa Mateusza Mendygrała). W finale Kansas Kazanów, po serii rzutów karnych, pokonał STI. W regulaminowych 20 minutach meczu gole nie padły, ale spotkanie i tak było porywające. Obie ekstraklasowe drużyny pokazały, że nie grają tam przez przypadek. Ciut bliżsi zwycięstwa byli chyba jednak gracze z Kopanin, jednak liczy się przecież to, co w siatce.