REKLAMA

W Węgrzynie odsłonili pomnik na 100-lecie odzyskania niepodległości [zdjęcia]

W piątek odbyło się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika upamiętniającego 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości przed kościołem pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Świata w Węgrzynie.

REKLAMA

W wydarzeniu uczestniczyli burmistrz Michał Pękala, przewodniczący Rady Miejskiej Marian Jankowski, poseł Krzysztof Lipiec, senator Krzysztof Słoń, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agata Binkowska oraz mieszkańcy gminy Radoszyce. Obchody rozpoczęły się o godz. 11.00 przedstawieniem teatralnym „Podróż przez historię”. Następnie odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. bp. Henryka Tomasika. Po nabożeństwie dokonano odsłonięcia i poświęcenia pomnika – Polska Niepodległa autorstwa rzeźbiarza Grzegorza Kwapisiewicza.

REKLAMA

Po odsłonięciu monumentu na scenie przed kościołem wystąpił chór z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Górnikach ze swoim przedstawieniem teatralnym. Na zakończenie wszystkich gości zaproszono na piknik patriotyczny.

Zdjęcia:

REKLAMA
REKLAMA