REKLAMA

We wtorek poznamy najlepszych sportowców gminy Końskie! [wideo]

Specjalna kapituła i kluby sportowe decydują o tym kto jest wyróżniany podczas corocznej Koneckiej Gali Sportu. Już w najbliższy wtorek w sali Astoria odbędzie się kolejna edycja tego wydarzenia. tkn24.pl sprawuje nad galą patronat medialny, ale i zapewnia jej oprawę wizualną. 

REKLAMA

„To ważne wydarzenie w naszym środowisku w nowym 2018 roku. Podsumowanie sportowego roku i dorobku sportowców – zarówno tych, którzy trenują sporty indywidualne, jak i gry zespołowe.” – mówi Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich odpowiedzialny za sport.

Podczas gali poznamy między innymi talent i odkrycie sportowe roku, rozstrzygnięte zostaną też takie kategorie jak: trener roku, drużyna, czy wydarzenie sportowe roku. To oczywiście nie wszystko. –„Będzie również wyróżnienie dla osób uprawiających różne dyscypliny sportowe wśród osób niepełnosprawnych, docenimy dorobek dzieci i młodzieży, ale również uhonorujemy tych wszystkich, którzy swoją pracą, zaangażowanie na różnych szczeblach wspomagają konecki sport. Ważnym wydarzeniem będzie podziękowanie dla wszystkich sponsorów, którzy swoje środki przekazują na rzecz koneckich sportowców, klubów, stowarzyszeń, organizacji sportowych.” – tłumaczy burmistrz Jasiński.

REKLAMA

Procedura przyznawania nagród jest trzystopniowa – najpierw każdy klub, stowarzyszenie, czy organizacja zajmująca się sportem ma prawo zgłosić kandydaturę w każdej ze wskazanych przez organizatorów kategorii, następnie te zgłoszenia może zaakceptować lub odrzucić powołana przy gminnym samorządzie Rada Sportu. Tak wyłonioną listę laureatów na koniec musi jeszcze zaakceptować burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

Gala startuje we wtorek o godzinie 17.30 w sali bankietowej Astoria, a przed galą w Bibliotece Publicznej w Końskich o godzinie 16.00 rozpocznie się spotkanie z Grzegorzem Tkaczykiem – jednym z najwybitniejszych polskich piłkarzy ręcznych, wicemistrzem świata. –„Będzie dzielił się swoimi wrażeniami z bogatej kariery sportowej, ale również przedstawi swoją książkę, którą wydał – biografię Grzegorza Tkaczyka pt. <<Niedokończona gra>>” – opowiada wiceburmistrz Jasiński.

Zarówno podczas spotkania z Grzegorzem Tkaczykiem, jak i w trakcie gali uczestnicy tych wydarzeń będą mogli podziwiać Puchar Mistrzów zdobyty kilka sezonów temu przez Vive Kielce.

Obszerną relację wideo oraz foto z Koneckiej Gali Sportu 2018, a także materiały podsumowujące rok 2017 w koneckim sporcie  z naszymi najlepszymi sportowcami w roli głównej będziemy Państwu prezentować w najbliższych dniach.

REKLAMA
REKLAMA