REKLAMA

Wernisaż rysunków Bolesława Jóźwika w Końskich [zdjęcia]

W piątek (26 maja) w Galerii DeK w Końskich odbył się wernisaż rysunku Bolesława Jóźwika.

REKLAMA

Komisarzem wystawy była Kamila Dobrowolska – instruktor koneckiego Domu Kultury, natomiast wszystkich gości powitał zastępca dyrektora Domu Kultury Dariusz Ogłoza. Na wystawę rysunku przybyli rodzina i znajomi autora rysunków. Wśród zaproszonych gości był również zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński.

REKLAMA

Bolesław Jóźwik urodził się w połowie ubiegłego wieku. Zdolności plastyczne zostały u niego dostrzeżone około piątego roku życia. Ma wykształcenie techniczne i praca w tym kierunku nie zakłócały toru artystycznego rozwijanego przez lata od 70-tych do końca 90- tych w Klubie Artystów Plastyków z siedzibą w kieleckim WDK. Był to okres uprawiania malarstwa olejnego, grafiki, rzeźby w drewnie i wzornictwa.

W tym też czasie uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych organizowanych przez macierzysty Klub Artystów Plastyków. Po kilkuletniej przerwie malarskiej w 2014 roku nastąpił powrót do techniki rysunku i wykorzystywaniu nieprzebranego potencjału ołówka. Prace były prezentowane na indywidualnej wystawie „Ołóweczkiem po karteczce” w MGOKiS w Stąporkowie w listopadzie 2016r. W 2017 Bolesław Jóźwik zawitał do Galerii DeK Miejsko – Gminnego Domu Kultury w Końskich. Będziemy jeszcze mieli szansę obejrzeć jego twórczość na wystawie poplenerowej (październik) Końskie – Sielpia 2017, który to plener odbędzie się w czerwcu tego roku. Wystawę możemy oglądać do 16 czerwca.

Zdjęcia (dkkonskie.pl):

REKLAMA