REKLAMA

Wielka rodzinna impreza szykuje się w Fałkowie [wideo]

Już w niedzielę o godzinie 16.00 w fałkowskim parku rozpocznie się rodzinny festyn. To wydarzenie łączące imprezę familijną z patriotyczną. 

REKLAMA

„Przygotowujemy się już do tego festynu od miesiąca. Będzie on zorganizowany z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka. Będziemy też tematycznie nawiązywać do setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.” – opowiada Dorota Anioł, pracownik Urzędu Gminy w Fałkowie i organizator imprezy.

O godzinie 16.00 na scenie ustawionej w Parku w Fałkowie rozpoczną się występy artystyczne. Zobaczymy przedszkolaki, a także uczniów Szkół Podstawowych z Fałkowa oraz z Czermna. Cały czas na placu tuż obok prowadzone będą animacje – dzieci będą mogły skorzystać z karuzeli, dmuchanego statku pirackiego i innych atrakcji. Animatorzy przygotują dla nich specjalne zabawy, czy pokaz baniek mydlanych. Wśród dzieci ciągle przebywać będzie żywa maskotka.

REKLAMA

Na festyn zaprasza Dorota Anioł z Urzędu Gminy w Fałkowie.

Jednym z głównych punktów dnia mają być specjalne, familijne zawody sportowe. –„Zawody sportowe rozpoczniemy marszobiegiem nawiązującym do rocznicy stulecia Odzyskania Niepodległości. Wiem, że marszobieg trwał będzie około pół godziny. W planie jest przenoszenie dziecka w kocu przez rodziców, przenoszenie małżonków jeśli znajdziemy chętnych do tego. Oprócz tego też wbijanie gwoździ na czas, rzut kaloszem. To będą takie dyscypliny rodzinne.” – tłumaczy nam Dorota Anioł.

Jednocześnie cały czas palić będzie się wielkie ognisko przy którym smażyć będą się kiełbaski. Wieczorem dla wszystkich zagrać ma zespół góralski „Toporki” z Beskidów. Podczas jego koncertu trwać ma wspólna biesiada wszystkich mieszkańców i ich gości. Imprezę przewidziano od godziny 16.00 do około 22.00. Serdecznie Państwa zapraszamy!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA