REKLAMA

Wielka teatralna uroczystość w Lipie już w sobotę!

Uroczyste poświęcenie odnowionych murów zabytkowego, pięknego kościoła w Lipie, konkurs piosenki patriotycznej oraz przede wszystkim premiera kolejnej sztuki „Teatru pod Lipami” – te wszystkie atrakcje czekają nas już w sobotę!

REKLAMA

Więcej o spektaklu znajdziecie w naszym wideo – TUTAJ.
Przypomnijmy, że parafia wspólnie z władzami gminy Ruda Maleniecka pozyskały duże dofinansowanie na stworzenie przy kościele w Lipie centrum turystyczno-kulturalnego. Stworzony tam został nowy, utwardzony plac, a także profesjonalna scena. Wcześniej ksiądz proboszcz Tomasz Waśkiewicz wraz z parafianami dokonał remontu kościelnych murów. Oddanie do oficjalnego użytku tych wszystkich elementów nastąpi już w najbliższą sobotę.

REKLAMA

Z tej okazji już o godzinie 16:00 w sobotę rozpocznie się konkurs piosenki patriotycznej, o 17:00 biskup Henryk Tomasik dokona poświęcenia inwestycji, a od 17:15 rozpocznie się premiera sztuki „Mały Książe”. To nie będzie jednak „Mały Książe” dokładnie taki jak dzieło Antoine de Saint-Exupery. Ksiądz Tomasz Waśkiewicz tworząc scenariusz spróbował przenieść to wybitne dzieło w realia XXI wieku. Co z tego wyszło? O tym przekonają się wszyscy, którzy w sobotę odwiedzą Lipę w gminie Ruda Maleniecka. Zachęcamy i zapraszamy!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA