REKLAMA

Wielki sukces uczniów z Kazanowa [zdjęcia]

Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Kazanowie od września bieżącego roku uczestniczyła w VII edycji projektu ,,Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze”. Duży sukces w konkursie związanym z projektem osiągnęła Kinga Cholewińska, uczennica placówki. 

REKLAMA


Dnia 15 grudnia odbyła się w Kielcach konferencja podsumowująca projekt, podczas której między innymi nastąpiło uroczyste wręczenie cennych nagród laureatom konkursów: plastycznego oraz za prezentację w formie elektronicznej „Mądrze, grzecznie i bezpiecznie korzystam z Internetu” . Wśród zwycięzców z całego województwa świętokrzyskiego jako jedyna reprezentowała naszą Gminę uczennica Szkoły Podstawowej w Kazanowie – Kinga Cholewińska. Spośród nadesłanych ponad 180 prac zajęła ona II miejsce. Jej praca ozdobi kalendarz na rok 2018.

Mądre i bezpieczne używanie Internetu są ważnym elementem edukacji dzieci i młodzieży. W dobie błyskawicznie rozwijającej się cyfryzacji i łatwego dostępu  do Internetu dzieci często nieświadomie mogą popełniać czyny zabronione albo stać się ofiarą przestępczości internetowej. Aby zapobiec takim przypadkom Zespół Placówek Oświatowych w Kazanowie zgłosił się do wojewódzkiego projektu i konkursu ,,Szybuj bezpiecznie w Internetowej chmurze 2017”. W realizację projektu zaangażowały się  Elżbieta Ilska i Marzena Czapelska. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, na których mówiono o uzależnieniu, konsekwencjach niewłaściwego korzystania z Internetu do przemocy rówieśniczej, hejtu, obrażania i poniżania swoich kolegów.

REKLAMA

Wśród uczniów przeprowadzono konkurs plastyczny i konkurs na prezentację w formie elektronicznej „Mądrze, grzecznie i bezpiecznie korzystam z Internetu”.  Ważnym wydarzeniem było również spotkanie z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji w Końskich st.sierż. Sylwią Sobczyńską. Policjantka przedstawiła młodym słuchaczom wiedzę na temat zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu, opowiedziała jak bezpiecznie i zgodnie z prawem korzystać z globalnej sieci. Informowała gdzie można szukać pomocy. Tegoroczna, siódma edycja Projektu związana jest z hasłem Dnia Bezpiecznego Internetu 2018 „Lepszy Internet zaczyna się od Ciebie”. Organizatorami Projektu byli Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach, a patronat honorowy objęli Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojewoda Świętokrzyski i Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *