REKLAMA

Wiemy co znaleziono w domu 40-latka. Zdjęcia materiałów wybuchowych

We wtorek w mieszkaniu, piwnicy oraz garażach 40-latka z gminy Końskie odnaleziono mnóstwo materiałów wybuchowych. Akcja służb zapoczątkowana przez policję, a następnie kontynuowana przez straż pożarną, saperów i chemików trwała całą noc. Wiemy jakie materiały znaleziono u mężczyzny, mamy ich zdjęcia. 

REKLAMA

Foto: KPP Końskie

„Nie da się wymienić wszystkiego co znaleźliśmy. Potwierdzam, że działania trwały także w garażach mężczyzny, ale z uwagi na toczące się postępowanie nie mogę podać ich lokalizacji. Co znaleźliśmy w środku mieszkania i piwnicy? To między innymi pięć pocisków przeciwlotniczych, trzy pociski artyleryjskie, sześć granatów, pięć zapalników oraz 559 sztuk amunicji różnego kalibru. Zabezpieczono także wybuchowe substancje chemiczne. Tak jak powiedziałem tych niedozwolonych przedmiotów jest bardzo dużo, znaleźliśmy je także we wspomnianych garażach.” – informuje starszy sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy KPP Końskie.

REKLAMA

Więcej o całej akcji piszemy TUTAJ, a TUTAJ znajdziecie materiał wideo.

Zobaczcie Państwo na zdjęciach część z zabezpieczonych przedmiotów i substancji (Foto KPP Końskie; Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach):

REKLAMA