Wieści ze sportowych aren [relacje, zdjęcia, wyniki]

Przedstawiamy Państwu informacje o zmaganiach naszych mieszkańców na sportowych arenach. Będzie m.in. o bilardzie, siatkówce i brydżu.

Za nami I kolejka nowego sezonu Miejskiej Ligi Futsalu – zawodów organizowanych przez MGOKiS Stąporków i rozgrywanych w hali przy gimnazjum w Stąporkowie. Do jesienno-zimowych zmagań zgłosiło się 11 drużyn.

Tabela MLF po I Kolejce

Następna kolejka MLF rozpocznie się już w najbliższą sobotę o godzinie 13.30. Wiadomo też, że startuje liga typerów Miejskiej Ligi Futsalu – więcej o tej zabawie TUTAJ.

W środę w siatkarskiej III Lidze Kobiet zawodniczki GLKS Fałków odniosły swoją pierwszą porażkę. Po zwycięstwach nad MKS Gala Skarżysko i UKS 4 Kielce tym razem uległy siatkarkom Dana Gameb Skarżysko-Kamienna 1:3.

W IV Lidze Mężczyzn Radiator$ Stąporków wciąż na fali. Tym razem pomimo stosunkowo wyrównanej gry pokonali drużynę Focus Kielce 3:0

Brydż w Końskich 08

Jak zwykle w poniedziałek o godzinie 17.30 rozegrany został w Starbexie turniej brydża. Jego wyniki prezentują się następująco:

brydż

Pozostając przy turniejach należy wspomnieć o naszych młodych bilardzistach. Zawodnicy UKS Przyłogi wygrali  IV Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w pool bilardzie, które zorganizowano pod patronatem Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Bilardowego. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli Aleksandra Dulewicz, Wiktor Witkowski a Wiktoria Kos prowadzi w klasyfikacji indywidualnej po pięciu turniejach.  UKS Przyłogi zakończył turniej w Kieleckim Centrum Bilardowym na 1 miejscu zdobywając 30 pkt. Nasi wygrali z klubami: UKS Wiślica (29 pkt.) oraz UKS Orły Bodzentyn (28 pkt.).

W klasyfikacji generalnej drużyna z gminy Smyków traci tylko 10 punktów do lidera.