REKLAMA

Wigilia dla samotnych z gminy Słupia (Konecka) [wideo, zdjęcia]

Przepiękną inicjatywę od kilku lat kontynuują władze gminy Słupia (Konecka). W środę już kolejny raz w świetlicy Senior-Wigor w Pilczycy odbyła się wigilia dla osób samotnych. 

REKLAMA

„To takie jedyne coroczne spotkanie, gdzie te osoby mogą wyjść z domu, spotkać się, posłuchać muzyki, kolęd, pośpiewać wspólnie, zobaczyć piękne jasełka. Jednocześnie łączy to pokolenia, bo młodzież może swoje przygotowane kolędy i jasełka przedstawić szerszej publiczności, a nie tylko w szkołach. To przedsięwzięcie jak najbardziej potrzebne i myślę, że ta tradycja będzie kontynuowana, bo w tym okresie przedświątecznym bardzo to integruje i ociepla klimat między mieszkańcami. Jak docieramy do tych osób? Tutaj muszę podziękować radnym i sołtysom, którzy ich wytypowali. Oni poświęcili też czas na to by zaproszenia rozdać, niektórzy dowozili też te osoby na to spotkanie.” – opowiedział nam Robert Wielgopolan, wójt gminy Słupia (Konecka)

Wigilia dla samotnych w Pilczycy odbyła się pod znakiem pięknego hasła. –„Dzisiejszemu świętu, wigilii dla samotnych w Pilczycy, w gminie Słupia towarzyszy hasło: Bóg się rodzi w człowieku. Za Matką Teresą z Kalkuty powiem, że zawsze jest Boże Narodzenie ilekroć wyciągamy dłoń pomocną dla drugiego człowieka, zawsze wtedy kiedy się uśmiechamy, zawsze kiedy dajemy mu odrobinę otuchy.” – tłumaczyła przed naszą kamerą Krystyna Kuder, przewodnicząca Rady Gminy Słupia (Konecka).

REKLAMA

Wieczerzę przygotowywały gospodynie z kół wiejskich z niemal całej gminy, ale najmocniej zaangażowane były w tę organizację seniorki uczęszczające do domu dziennego pobytu Senior-Wigor. Na co dzień przychodzi tam czternaście pań i jeden pan. –„Przygotowania trwały tutaj już kilka dni. Panie seniorki, które tu przychodzą do domu seniora przygotowywały te wszystkie potrawy. Bez nich byłoby to niemożliwe.” – opowiada Małgorzata Nowakowska, kierownik dziennego domu seniora.

Co roku jasełka dla samotnych przygotowują inne szkoły. Tym razem były to placówki z Mnina oraz z Wólki. Na scenie zaprezentował się także miejscowy zespół ludowy.  Zapraszamy do obejrzenia fragmentów tego świątecznego widowiska.

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

REKLAMA
REKLAMA